w

[VIDEO] Legion cudzoziemski w akcji. Nieprawdopodobne nagranie z ataku na rosyjski BTR-80

fot. kadr z nagrania (Twitter / Telegram)

W mediach społecznościowych pojawiło się zarejestrowane przez ochotników z zagranicy nagranie pokazujące skoordynowany atak na rosyjski transporter opancerzony. Sytuacja oraz efekty akcji zostały nagrane z aż trzech perspektyw.

Wojna na pełną skalę zapoczątkowana przez rosyjską inwazję na Ukrainę trwa już niemal 100 dni. Ukraińcy nie poddają się w walce z armią Putina i stawiają skuteczny opór najeźdźcom. Obecnie ciężkie walki toczą się o region Donbasu, gdzie obie strony ponoszą wielkie straty.

Sytuacja jest bardzo trudna. Tracimy 60-100 żołnierzy dziennie, którzy giną w działaniach bojowych, a około 500 zostaje rannych” – oznajmił wczoraj prezydent Ukrainy.

Dowodem na bohaterstwo i skuteczność Ukraińców są nagrania z frontu, które nieustannie pojawiają się w mediach społecznościowych. Na jednym z niedawnych nagrań wykazali się jednak nie mieszkańcy kraju, a zagraniczni ochotnicy.

Legion Cudzoziemski przeprowadza zasadzkę

Na opublikowanym w sieci nagraniu żołnierze należący do stworzonego po rosyjskiej inwazji Legionu Cudzoziemskiego przeprowadzają atak na rosyjski transporter opancerzony piechoty BTR-80. Niezwykłe jest to, że operacja została nagrana z trzech perspektyw.

Obrońcy Ukrainy najpierw skradają się lasem i podchodzą do granicy roślinności, a następnie lokalizują rosyjski pojazd wojskowy. Po chwili żołnierze korzystają ze swoich wyrzutni pocisków przeciwpancernych, a cel zostaje trafiony. Podczas całej sytuacji wojskowi porozumiewają się językiem angielskim.

Na nagraniu z drona widać, że atak przyniósł zamierzone skutki, a w środku rosyjskiego BTR-80 dochodzi do wtórnych wybuchów amunicji. Można więc założyć, że pojazd został unieszkodliwiony.

Internauci ustalili, że do ataku doszło na północ od Charkowa, niedaleko wsi Velyki Prokhody (Великие Проходы). Dokładna lokalizacja walk to 50.191504, 36.317673.

Poniżej możecie oglądnąć wszystkie trzy nagrania zsynchronizowane względem siebie

System użyty przez jednego z żołnierzy to RGW-90 – wielozadaniowy granatnik stworzony w kooperacji niemieckiego Dynamit Nobel Defence oraz izraelskiego koncernu Rafael i singapurskich sił zbrojnych. Broń korzysta z ładunku kumulującego zdolnego do przebicia nawet 500 mm stali pancernej. RGW-90 produkowany jest m.in. w Polsce.

Według ukraińskiego sztabu łączne straty sił rosyjskich od 24 lutego do 31 maja wynoszą: 1358 czołgów, 3302 pojazdy opancerzone, 208 samolotów, 174 helikoptery, 649 systemów artyleryjskich, 207 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 93 systemy przeciwlotnicze, 2275 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 515 dronów.

Źródło: Telegram ; Reddit ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Ibisz, Joanna Ibisz, fot. Instagram @krzysztof_ibisz_official

Żona Krzysztofa Ibisza zdradziła, jak się poznali. Nie od razu wpadł jej w oko. „Szkoda czasu na kogoś takiego”

Anna Adamus, Ryszard Adamus, fot. AKPA Gałązka, Zawada

Nastoletnia gwiazda „Barw szczęścia” nie ma kontaktu z matką! Szokujące wyznanie. „To był JEJ wybór”.