w

[VIDEO] Koszmarne potrącenie w Zielonej Górze. Policja udostępniła szokujące nagranie z monitoringu

fot. materiały policyjne

W Zielonej Górze doszło do przerażającego potrącenia. Kierujący fordem z dużą prędkością uderzył przechodzącą przez pasy kobietę, mimo że powinien bez problemu ją zauważyć i wyhamować. 29-latka została w ciężkim stanie przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek 2 września z samego rana. 29-latka przechodziła przejściem dla pieszych w centrum Zielonej Góry, gdy nagle z impetem wjechał w nią jadący ul. Wojska Polskiego 61-latek kierujący fordem.

Kierowca jakby nie widział pieszej, choć kobieta schodziła już z pasów i przez dłuższy czas musiała być w jego polu widzenia. 61-latek potrącił ją z dużą siłą i kobieta wyleciała w powietrze, następnie upadając na drogę.

Piesza jest w ciężkim stanie

29-latka w wyniku uderzenia natychmiastowo straciła przytomność, i tak też zastały ją służby, które przybyły na miejsce wypadku. Do zdarzenia skierowano karetkę pogotowia, straż pożarna oraz policję.

Medycy zajęli się potrąconą kobietą, ale 29-latka nie odzyskała przytomności i w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

„Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala” – przekazała rzeczniczka policji w Zielonej Górze, podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Za potrącenie pieszej 61-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Szczególna ostrożność na przejściu

Niestety, na polskich przejściach dla pieszych regularnie dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Przypominamy, że szczególną ostrożność na przejściu powinni zachować zarówno kierowcy, jak i piesi.

„Pamiętajmy o tym, żeby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie kiedy zbliża się okresem jesiennym” – przypomina podinsp. Stanisławska.

Źródło: Lubuska Policja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Makabryczny wypadek. Karuzela runęła na ziemię z dużej wysokości, a „organizatorzy uciekli”

Nie żyje Kazimierz Mazur - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Nie żyje Kazimierz Mazur. Aktor znany z „Barw szczęścia” odszedł w wieku 74 lat