w

SuperSuper

[VIDEO] Kobiety służące w ukraińskim wojsku zwracają się do rosyjskich najeźdźców. “Za każde dziecko, kobietę, staruszka…”

fot. Twitter

Trwa wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie, a większość świata potępia działania Władimira Putina. W związku z trudną sytuacją w ojczyźnie, za broń chwytają też Ukraińskie kobiety, które dzielnie bronią swojej wolności i przyszłości swoich dzieci.

Rozpętana przez Władimira Putina rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała, że młode Ukrainki chwyciły za broń. Tak samo jak mężczyźni, chcą walczyć o swój kraj i lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Co ciekawe, nawet przed inwazją w ukraińskiej armii znajdowała się niezwykle duża liczba kobiet.

Z ostatnich danych ukraińskiego Ministerstwa Obrony wynika, że na Ukrainie kobiety stanowią ponad 20% armii! Dla porównania, w Polsce w 2021 roku ten współczynnik wyniósł nieco ponad 8%. W siłach zbrojnych Ukrainy służy ponad 31 tysięcy kobiet, a 4 tys. jest oficerami. 

Ukraińskie kobiety chwytają za broń

Nagranie pojawiło się w sieci 7 marca, na dzień przed Międzynarodowym Dniem Kobiet. Na filmie widzimy uzbrojone i ubrane w mundury kobiety, które zapowiadają, że dołączają do mężczyzn i zamierzają z bronią w ręku walczyć o ojczyznę.

Kobiety wygłosiły mocne przemówienie skierowane do rosyjskich okupantów, w którym twierdzą, że teraz, gdy ich dzieci zostały już przetransportowane w bezpieczniejsze miejsce, są gotowe walczyć za swój kraj.

Tak brzmi przetłumaczone przemówienie:

Jesteśmy kobietami Ukrainy. Pobłogosławiłyśmy naszych mężczyzn, aby bronili naszej ziemi. Już zabrałyśmy nasze dzieci w bezpieczne miejsca. Materiał genetyczny naszego narodu jest zabezpieczony. Dołączamy do mężczyzn i ukraińskiej armii– zapowiadają.

Będziemy unicestwiać wroga na każdym centymetrze ukraińskiej ziemi. W każdym naszym mieście, każdej wsi, lesie i polu. Za każde dziecko, kobietę, staruszka, zrujnowany dom, ulicę, nawet stodołę. Będziemy was odstrzeliwać jak wściekłe psy. Sława Ukrainie! Śmierć jej wrogom!” – grożą Rosjanom.

Źródło: Twitter ; Kyiv News ; The New Voice of Ukraine

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Rosja opublikowała oficjalną listę państw, które uważa za “NIEPRZYJAZNE”

Rosja publicznie przedstawiła swoje żądania wobec Ukrainy. Rosjanie wymagają znaczących zmian w konstytucji i nie tylko!