w

SuperSuper

[VIDEO] Kobiety służące w ukraińskim wojsku zwracają się do rosyjskich najeźdźców. „Za każde dziecko, kobietę, staruszka…”

fot. Twitter

Trwa wywołana przez Rosję wojna na Ukrainie, a większość świata potępia działania Władimira Putina. W związku z trudną sytuacją w ojczyźnie, za broń chwytają też Ukraińskie kobiety, które dzielnie bronią swojej wolności i przyszłości swoich dzieci.

Rozpętana przez Władimira Putina rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała, że młode Ukrainki chwyciły za broń. Tak samo jak mężczyźni, chcą walczyć o swój kraj i lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Co ciekawe, nawet przed inwazją w ukraińskiej armii znajdowała się niezwykle duża liczba kobiet.

Z ostatnich danych ukraińskiego Ministerstwa Obrony wynika, że na Ukrainie kobiety stanowią ponad 20% armii! Dla porównania, w Polsce w 2021 roku ten współczynnik wyniósł nieco ponad 8%. W siłach zbrojnych Ukrainy służy ponad 31 tysięcy kobiet, a 4 tys. jest oficerami. 

Ukraińskie kobiety chwytają za broń

Nagranie pojawiło się w sieci 7 marca, na dzień przed Międzynarodowym Dniem Kobiet. Na filmie widzimy uzbrojone i ubrane w mundury kobiety, które zapowiadają, że dołączają do mężczyzn i zamierzają z bronią w ręku walczyć o ojczyznę.

Kobiety wygłosiły mocne przemówienie skierowane do rosyjskich okupantów, w którym twierdzą, że teraz, gdy ich dzieci zostały już przetransportowane w bezpieczniejsze miejsce, są gotowe walczyć za swój kraj.

Tak brzmi przetłumaczone przemówienie:

Jesteśmy kobietami Ukrainy. Pobłogosławiłyśmy naszych mężczyzn, aby bronili naszej ziemi. Już zabrałyśmy nasze dzieci w bezpieczne miejsca. Materiał genetyczny naszego narodu jest zabezpieczony. Dołączamy do mężczyzn i ukraińskiej armii– zapowiadają.

Będziemy unicestwiać wroga na każdym centymetrze ukraińskiej ziemi. W każdym naszym mieście, każdej wsi, lesie i polu. Za każde dziecko, kobietę, staruszka, zrujnowany dom, ulicę, nawet stodołę. Będziemy was odstrzeliwać jak wściekłe psy. Sława Ukrainie! Śmierć jej wrogom!” – grożą Rosjanom.

Źródło: Twitter ; Kyiv News ; The New Voice of Ukraine

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Rosja opublikowała oficjalną listę państw, które uważa za „NIEPRZYJAZNE”

Rosja publicznie przedstawiła swoje żądania wobec Ukrainy. Rosjanie wymagają znaczących zmian w konstytucji i nie tylko!