w

[VIDEO] Jechała autostradą z mężem i dziećmi. Nagle w samochód uderzył piorun

fot. YouTube screenshot / Pixabay

Kobieta podróżowała autostradą nad zatoką Tampa w Stanach Zjednoczonych, kiedy zaczęła się burza. Choć telefon wyciągnęła, aby nagrać dalekie wyładowania, które uznała za niezwykle widowiskowe, przypadkowo udało się jej uwiecznić zapierające dech w piersiach uderzenie pioruna w samochód.

Michaelle May Whalen wraz z rodziną wracała do domu z wakacji, kiedy na autostradzie między miastem St. Petersburg a Tampą w stanie Floryda zastała ich burza. Kobiecie spodobały się odległe błyski i nieskutecznie próbowała zrobić im zdjęcie.

Zaczęła się burza i spodobały mi się wyładowania, więc próbowałam pstryknąć zdjęcie pioruna, ale za każdym razem nie wychodziło. W związku z tym mój zięć zasugerował, abym nakręciła błyski w trybie slow-motion. Wtedy uchwyciłam ten moment na filmie” – relacjonowała kobieta.

Widocznym na nagraniu pojazdem jadącym bezpośrednio przed nią kierował mąż kobiety, który wiózł również trójkę ich dzieci. W pewnym momencie piorun niespodziewanie uderzył w prowadzone przez męża auto.

Na nagraniu w pełnej okazałości widać to piękne, jak i przerażające zjawisko atmosferyczne. Jak opowiedziała kobieta, nikomu nic się nie stało, ale samochód został „całkowicie usmażony”. Do zdarzenia doszło 1 lipca.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Czy w samochodzie groźne są pioruny?

W związku z tym, że metalowa karoseria samochodu z zamkniętym nadwoziem zadziała jak klatka Faradaya, pojazd zazwyczaj ochroni pasażerów przed porażeniem.

Należy jednak pamiętać, że samochód nie jest idealną klatką Faradaya, a do porażenia może nadal dojść, jeśli w środku znajdują się metalowe elementy połączone z karoserią.

Zagrożeniem związanym z uderzeniem pioruna jest także bardzo wysoka temperatura, która może doprowadzić do uszkodzenia elektroniki czy rozerwania opon

Źródło: WFLA News Channel 8

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

„Spójrzcie, gdzie jestem!”. 27-latek zdążył zrobić selfie, chwilę później tragicznie zginął

[VIDEO] Wyprzedził pasem awaryjnym i wyhamował ciężarówkę. TIR-owcy wzięli go w „kleszcze”