w

SuperSuper

[VIDEO] Dwa rosyjskie BMP-2 wjechały na pole minowe. Spektakularnie pokazali, czego NIE robić

fot. BMP-2 i kadr z filmu (Wikimedia Commons CC0 / Twitter)

Na wschodzie Ukrainy toczą się obecnie ciężkie walki, a Rosjanie w wyniku poważnych pomyłek nieraz doznają dotkliwych strat. Jeden z błędów skutkował utratą dwóch bojowych wozów piechoty BMP-2.

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, na którym z drona zarejestrowano niecodzienny i dramatyczny w skutkach manewr rosyjskich wojsk. Kierowca rosyjskiego BMP-2 postanowił zaszarżować przez pole minowe, mimo widocznego wraku pojazdu, który chwilę wcześniej natknął się na minę.

Oglądając nagranie, trudno wytłumaczyć, dlaczego załoga rosyjskiego pojazdu zdecydowała się na szalony ruch. Możliwe, że kierujący drugiego BMP-2 przypuszczał, że pierwszy wóz bojowy padł ofiarą pocisku i chciał jak najszybciej wydostać się z obszaru.

Nieostrożny manewr zakończył się tragicznie dla Rosjan. Podczas wymijania pierwszego BMP, drugi pojazd wjechał na minę przeciwpancerną i zainicjował potężną eksplozję. Siła wybuchu nie pozostawia wątpliwości, że oba BMP-2 zostały zniszczone.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej.

BMP-2

BMP-2 to zaprojektowany w latach 80-tych w Związku Radzieckim bojowy wóz piechoty. Pojazd powstał z myślą o wspólnym działaniu z czołgami, a konstrukcja znalazła swoich użytkowników na całym świecie. Pojazd znalazł się na wyposażeniu sił zbrojnych m.in.: Rosji, Polski, Czechosłowacji, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Bułgarii, Iraku, Kuwejtu, Indii czy Algierii.

BMP-2 może pływać, a na wyposażeniu znajduje się działko automatyczne 30 mm 2A42 oraz karabin maszynowy PKT 7,62 mm. W pojeździe znajduje się miejsce dla trzech członków załogi oraz aż siedmiu pasażerów.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Sylwia Bomba, fot. Instagram @sylwiabomba

Sylwia Bomba z „Gogglebox” pochwaliła się fotką w kusym bikini. Od razu zalała ją fala krytyki. „Wszystko na wierzchu!”

Magda Gessler, fot. Instagram @magdagessler_official

Magda Gessler przygotowała catering na komunię. Sprawdziliśmy ceny