w

SuperSuper HahaHaha

[VIDEO] Cywile nagrywają poradnik, jak jeździć… porzuconymi rosyjskimi pojazdami wojskowymi

fot. Reddit / TikTok kadr

Wojna na Ukrainie trwa, a coraz częściej słyszy się o sytuacjach, w których Rosjanie porzucają swój sprzęt i dezerterują. Ukraińcy, którzy natkną się na taki pojazd, mogą teraz skorzystać ze specjalnego poradnika.

W czwartek 24 lutego Władimir Putin zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Zachodni wywiad miał rację co do nadciągającej inwazji i doszło do wojny na pełną skalę. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a inwazja poprzedzona była atakami bombowymi na strategiczne cele położone na terytorium całej Ukrainy.

Do walki włączają się nie tylko żołnierze, ale i zwykli mieszkańcy, którzy nie mogą pogodzić się z rosyjską inwazją na ich ukochany kraj. Ukraińcy wykazują się bohaterstwem i nieustępliwością, co kontrastuje z powszechnym w rosyjskiej armii zrezygnowaniem.

Część Rosjan wcale nie chciała walczyć, a w wojsku znaleźli się, bo musieli odsłużyć obowiązkowy rok. Putin okłamał swoje wojsko i do ostatniej chwili nie mówił im, jaki jest jego plan. Teraz Rosjanie często pozostawiają swoje pojazdy i wycofują się z walki. Jeden z rosyjskich czołgów ukradli nawet ukraińscy Romowie.

Jak kierować rosyjskimi transporterami opancerzonymi?

Dla Ukraińców, którzy chcieliby uruchomić rosyjskie transportery opancerzone, powstał specjalny poradnik. Nastia Tuman to urodzona w Moskwie mechanik samochodowa, która postanowiła nagrać film ukazujący obsługę wojskowego pojazdu używanego przez rosyjską armię.

Nastia na co dzień zajmuje się naprawą samochodów i internetową karierą, a po raz pierwszy podobny filmik nagrała rok temu, ale teraz ponownie opublikowała go z dedykacją dla Ukraińców, którzy mogliby znaleźć porzucony pojazd.

Jeśli natkniesz się na porzucony transporter opancerzony, pamiętaj, jak go uruchomić” – napisała.

Źródło: Reddit ; TikTok

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Anna Dereszowska do rodziców: Rozmawiajcie z dziećmi na temat wojny

Wielki wyciek w rosyjskiej armii. Ujawniono dane personalne 120 tysięcy walczących na Ukrainie Rosjan