w

[VIDEO] Bayraktar uderza w rosyjskie dowództwo pod Kijowem. Opublikowano nagranie!

fot. Facebook / Ministry of Defence of Ukraine via Wikimedia Commons

Dowódca sił zbrojnych Ukrainy przekazał, że ukraińskim wojskom broniącym stolicy udało się zniszczyć rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem. Nagranie z ataku zostało udostępnione do sieci.

W piątek późnym wieczorem dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Wałerij Załużny, poinformował, że wojsko ukraińskie zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem. Generał opublikował też film z udanego ataku.

Nagranie pochodzi z oddalonego od Kijowa o około 40 kilometrów Makarowa. Kijów jest obecnie celem wielkiej rosyjskiej ofensywy z kilku stron, a Rosjanie planują otoczenie miasta. Zniszczenie rosyjskiego punktu dowództwa może mieć więc duże znaczenie dla obrońców.

Według korespondentki CNN Clarissy Ward, „widać, że celem Rosjan jest całkowite otoczenie miasta i odcięcie go od wszelkiej pomocy, by ostatecznie spróbować obalić rząd Wołodymyra Zełenskiego„.

Agencja Reuters donosi z kolei, że „zdjęcia satelitarne Maxar pokazują, że siły rosyjskie zbliżają się do Kijowa i wydają się strzelać artylerią w kierunku dzielnic mieszkalnych„. 

fot. Makarów i Kijów / Google

Kilka minut temu zniszczono wrogi punkt dowodzenia działający na kierunku kijowskim. Nasze siły powietrzne działają!” – napisał generał.

Bayraktar

Bayraktar TB2 to dron, który od samego początku inwazji znacząco daje się we znaki rosyjskim wojskom. Produkowany w Turcji bezzałogowiec o rozpiętości 12 m, długości 6 m i wadze 650 kg może pozostawać w powietrzu przez 24 godziny bez żadnych przerw, a jego maksymalny pułap to ponad 8 tys. m. Bayraktar może być wykorzystywany zarówno do zadań bojowych, jak i rozpoznawczych.

Dron przenosi rakiety przeciwpancerne, jest też wyposażony w nowoczesny system obserwacyjno-rozpoznawczy. Od 2019 roku Ukraina kupiła od Turcji co najmniej kilkanaście powietrznych statków bezzałogowych.

Źródło: Siły Zbrojne Ukrainy ; WP.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Wołodymyr Zełenski wygłosił wzruszające przemówienie do Polaków. Swoją wypowiedź zakończył po polsku

Marcin Hakiel

Marcin Hakiel po rozstaniu z Katarzyną Cichopek ROZJAŚNIŁ WŁOSY. Jest nie do poznania!