w

[VIDEO] Bayraktar uderza w rosyjskie dowództwo pod Kijowem. Opublikowano nagranie!

fot. Facebook / Ministry of Defence of Ukraine via Wikimedia Commons

Dowódca sił zbrojnych Ukrainy przekazał, że ukraińskim wojskom broniącym stolicy udało się zniszczyć rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem. Nagranie z ataku zostało udostępnione do sieci.

W piątek późnym wieczorem dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Wałerij Załużny, poinformował, że wojsko ukraińskie zniszczyło rosyjski punkt dowodzenia pod Kijowem. Generał opublikował też film z udanego ataku.

Nagranie pochodzi z oddalonego od Kijowa o około 40 kilometrów Makarowa. Kijów jest obecnie celem wielkiej rosyjskiej ofensywy z kilku stron, a Rosjanie planują otoczenie miasta. Zniszczenie rosyjskiego punktu dowództwa może mieć więc duże znaczenie dla obrońców.

Według korespondentki CNN Clarissy Ward, „widać, że celem Rosjan jest całkowite otoczenie miasta i odcięcie go od wszelkiej pomocy, by ostatecznie spróbować obalić rząd Wołodymyra Zełenskiego„.

Agencja Reuters donosi z kolei, że „zdjęcia satelitarne Maxar pokazują, że siły rosyjskie zbliżają się do Kijowa i wydają się strzelać artylerią w kierunku dzielnic mieszkalnych„. 

fot. Makarów i Kijów / Google

Kilka minut temu zniszczono wrogi punkt dowodzenia działający na kierunku kijowskim. Nasze siły powietrzne działają!” – napisał generał.

Bayraktar

Bayraktar TB2 to dron, który od samego początku inwazji znacząco daje się we znaki rosyjskim wojskom. Produkowany w Turcji bezzałogowiec o rozpiętości 12 m, długości 6 m i wadze 650 kg może pozostawać w powietrzu przez 24 godziny bez żadnych przerw, a jego maksymalny pułap to ponad 8 tys. m. Bayraktar może być wykorzystywany zarówno do zadań bojowych, jak i rozpoznawczych.

Dron przenosi rakiety przeciwpancerne, jest też wyposażony w nowoczesny system obserwacyjno-rozpoznawczy. Od 2019 roku Ukraina kupiła od Turcji co najmniej kilkanaście powietrznych statków bezzałogowych.

Źródło: Siły Zbrojne Ukrainy ; WP.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Wołodymyr Zełenski wygłosił wzruszające przemówienie do Polaków. Swoją wypowiedź zakończył po polsku

Marcin Hakiel

Marcin Hakiel po rozstaniu z Katarzyną Cichopek ROZJAŚNIŁ WŁOSY. Jest nie do poznania!