w

[VIDEO] Agresywny osiłek zaatakował ratownika, bo ten zwrócił mu uwagę na regulamin. Dostał nauczkę

fot. Facebook screenshot

Rolą ratownika jest nie tylko pomoc tonącym, ale również przedwczesne zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom w wodzie. W województwie zachodniopomorskim pewien osiłek, któremu nie spodobało się, że zwrócono mu uwagę, opluł i uderzył w twarz ratownika WOPR.

Do szokującego zdarzenia doszło na terenie kąpieliska nad jeziorem w Cieszynie niedaleko Koszalina (woj. zachodniopomorskie). Bulwersującą sytuację nagrał jeden ze świadków, którego filmik został następnie zamieszczony w mediach społecznościowych przez WOPR powiatu drawskiego.

Osiłek zaatakował ratownika pełniącego dyżur

Jak informują lokalne media, ratownik zwrócił niestosującemu się do regulaminu mężczyźnie uwagę, że podczas korzystania z urządzeń dmuchanych na wodzie konieczne jest założenie kapoka. Między ratownikiem a napakowanym mężczyzną doszło do wymiany zdań.

Nagle pełniący dyżur ratownik został dwukrotnie opluty, a następnie w towarzystwie obelg uderzony w głowę przez osiłka. Po otrzymanym ciosie ratownik oddalił się od napastnika, dbając o własne bezpieczeństwo.

Na nagraniu widać, jak agresor się oddala, krzycząc jeszcze: „Zrób sobie dzieci. a mnie nie pouczaj!”.

Napastnik poniesie konsekwencje

Choć początkowo przybyli na miejsce policjanci nie chcieli podjąć czynności i sugerowali, że ratownik WOPR powinien wytoczyć agresorowi sprawę cywilną, ostatecznie funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie napastnika w trybie przyśpieszonym.

„Sprawca za atak na ratownika na dyżurze otrzymał 3 600 zł grzywny oraz 1 000 zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego ratownika. Czy to wystarczająca i adekwatna kara?” – przekazał WOPR Powiatu Drawskiego.

Należy pamiętać, że pełniący dyżur ratownik jest chroniony prawnie i atak na niego jest traktowany jako atak na funkcjonariusza publicznego, więc agresor powinien być ścigany z urzędu.

Zobaczcie nagranie:

„Niestety takie akcje na kąpieliskach i plażach także się zdarzają. Praca Ratownika Wodnego zawsze niesie ze sobą dużą odpowiedzialność i jest obarczona stresem. Dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i życie osób przebywających nad wodą to główne zadania Ratowników WOPR. Działalność profilaktykyczna, edukacyjna, prewencja mająca na celu zminimalizowanie nieszczęśliwych wypadków czy utonięć to klucz do bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Niestety zwracanie uwagi i wielokrotne ostrzeżenia o zachowaniu się zgodnie z normami społecznymi czy przepisami kończę się w taki sposób. W myśl ustawy Ratownik pełniący dyżur na kąpielisku jest funkcjonariuszem publicznym wykonującym swoje obowiązki” – komentują zdarzenie ratownicy.

Źródło: WOPR Powiatu Drawskiego ;  ostrow24.tv

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @friesenliesel

Podczas suto zakrapianej imprezy, rodzice poczęstowali kilkumiesięczne niemowlę wódką. Nagraniem pochwalili się w sieci. Finał tej sprawy jest bulwersujący

Agnieszka Woźniak-Starak,Margaret,Cleo,Piotr Kupicha - fot. AKPA Podlewski

Top of the Top Sopot Festival 2022 – wybieramy najlepiej ubraną gwiazdę!