w

DramatDramat

Tragedia w Gdyni. 47-latek miał jedynie wyprowadzić psa znajomej na spacer, skończyło się śmiercią

fot. zdjęcie ilustracyjne (Policja / stacydubuc CC BY 2.0 Wikimedia Commons)

We wtorek w Gdyni doszło do potwornej tragedii. 47-latek został zagryziony przez psa rasy pitbull, który należał do jego znajomej. Mężczyzna miał wyprowadzić psa na spacer. Ofiara nie miała żadnych szans w starciu z agresywnym zwierzęciem.

Do szokującego zdarzenia doszło 23 sierpnia w godzinach wieczornych. 47-letni mężczyzna przyszedł do swojej znajomej, mieszkającej w jednym z bloków przy ulicy Pańskiej w Gdyni, aby wprowadzić na spacer jej psa rasy pitbull.

Pitbull zagryzł mężczyznę

Zaraz po wyjściu z mieszkania pies rzucił się jednak na mężczyznę. Obrażenia okazały się tak poważne, że 47-latka nie udało się uratować.

„Gdy mężczyzna przyszedł do mieszkania, była w nim jeszcze właścicielka psa i jej dzieci. Ale gdy wyszli, pitbull stał się agresywny i zaatakował mężczyznę. 47-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń „– poinformowała „Fakt” rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Odstrzelili psa

Gdy na miejsce dotarli wezwani policjanci, zwierzę nadal zachowywało się agresywnie. Pies uniemożliwiał funkcjonariuszom wejście do mieszkania, więc został zastrzelony przez jednego z interweniujących policjantów.

Sekcja zwłok mężczyzny odbędzie się w czwartek 25 sierpnia. Wskazana zostanie bezpośrednia przyczyną śmierci 47-latka.

Zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób.

Źródło: trojmiasto.pl ; Fakt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Ewa Minge - fot. Instagram @eva_minge

Ewa Minge w przeszłości przeżyła prawdziwy horror! Z dnia na dzień została bezdomną, a jej nastoletni syn chciał odebrać sobie życie

„Najpiękniejsze bliźniaczki świata” mają już 12 lat. Zobaczcie, jak teraz wyglądają! [ZDJĘCIA]