w

DramatDramat SuperSuper

To on stoi za masakrą w Buczy. Dane rosyjskiego wojskowego zostały ujawnione

fot. Twitter screenshot - EuropeanPravda / revishvilig

W Buczy znaleziono ciała ponad 300 cywilów, a według doniesień to właśnie jeden z rosyjskich podpułkowników mógł wydawać rozkazy, które przyczyniły się do mordu. Dane wojskowego zostały ujawnione przez międzynarodową grupę wolontariuszy i dziennikarzy.

Bucza jest położonym ok. 25 km na północny zachód od Kijowa miastem, które przed wojną liczyło niespełna 30 tysięcy mieszkańców. W ostatnich tygodniach życie mieszkańców zamieniło się w piekło, a wielu z nich zostało zabitych przez Rosjan.

Rosyjskie wojsko najpierw utrudniało ewakuację ludności, a po odbiciu miasta w czasie ukraińskiej kontrofensywy, na światło dzienne wyszła straszne informacje. Na ulicach leżały ciała cywili, a w wykopanej przez Rosjan zbiorowej mogile znaleziono co najmniej 300 osób.

Kto stoi za masakrą?

Jak ustaliła grupa InformNapalm, rozkazy dotyczące rozstrzeliwania cywilów mógł wydawać między innymi podpułkownik Azatbek Asanbekowicz Omurbekow. Rosyjski dowódca sprawuje władzę nad 64. Samodzielną Brygadą Strzelców, która walczyła w okolicach Buczy.

Brygada pochodzi z kraju chabarowskiego leżącego nad Morzem Ochockim na dalekim wschodzie Rosji i wchodzi w skład 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego.

Grupie udało się ustalić dokładne miejsce zamieszkania, numer telefonu, oraz e-mail podpułkownika Omurbekowa.

Adres e-mail: mnac1981@gmail.com
Adres: wieś Knyaze-Volkonskoe (Князе-Волконское)), rejon chabarowski, podjazd Motostrelkiy, 3.
tel. (4212 ) 397103
.”

To, co wydarzyło się w Buczy i innych przedmieściach Kijowa, można określić jedynie mianem ludobójstwa. Są to okrutne zbrodnie wojenne, za które odpowiedzialny jest Putin. Cywile rozstrzeliwani ze związanymi rękami” – powiedział dziennikowi „Bild” mer Kijowa Witalij Kliczko.

Źródło: InformNapalm 

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Władimir Putin uderza w „nieprzyjazne kraje”. Prezydent Rosji podpisał nowy dekret

TikTok Madonny budzi niepokój wśród fanów! Co jej się stało?