w

Tina Turner nie żyje. „Królowa rock’n’rolla” miała 83 lata. Pojawiło się oficjalne oświadczenie

Tina Turner fot. Philip Spittle, CC BY 2.0

W środę wieczorem media obiegły smutne wieści. Agencja Reutera, powołując się na informacje od rzecznika piosenkarki, podała, że odeszła Tina Turner. Wokalistka miała 83 lata.

Tina Turner, urodzona w Stanach Zjednoczonych, była jedną z najpopularniejszych rockowych wokalistek. Przez ostatnie lata artystka zmagała się z wieloma problemami zdrowotnymi. Turner przeszła udar, a także cierpiała na nowotwór i niewydolność nerek.

Tina Turner, 'Królowa Rock and rolla’, zmarła dziś w spokoju w swym domu w Kusnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii w wieku 83 lat po długiej chorobie. Z jej odejściem świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania– przekazał w oświadczeniu rzecznik piosenkarki.

Smutną informację potwierdzono także w mediach społecznościowych wokalistki. Na należącym do Tiny Turner koncie na Instagramie pojawiło się wzruszające pożegnanie.

Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę – czytamy w oświadczeniu.

Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało – dodano na profilu piosenkarki.

Kim była Tina Turner?

Tina Turner, a właściwie Anna Mae Bullock, urodziła się 26 listopada 1939 roku w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka zyskała popularność w latach 60., kiedy to współpracowała z mężem Ike’em, z którym rozwiodła się w 1978 roku.

W późniejszych latach Tina odniosła jeszcze większy sukces jako artystka solowa i zdobyła osiem nagród Grammy. Najbardziej znanymi hitami „Królowej Rock’n’Rolla” są utwory takie jak „What’s Love Got to Do with It” czy „(Simply) The Best”.

W 2013 roku Tina Turner wzięła ślub z Niemcem Erwinem Bachem i zamieszkała z nim w Szwajcarii, przyjmując obywatelstwo tego kraju. W związku z problemami zdrowotnymi w 2017 roku Tina przeszła przeszczep nerki, a dawcą był jej drugi mąż.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Sandra Bullock, Bryan Randall - fot. Instagram @sandra.bullock.official

Sandra Bullock powiedziała sakramentalne tak. Gwiazda zrobiła to w sekrecie. „Ślub się odbył, to tylko dla ich najbliższych”

Martyna Kaczmarek - fot. Instagram @martynakaczmarek

Martyna Kaczmarek w naturalnym wydaniu. Gwiazda nago promuje ciałopozytywność. „Zawsze myślałam, że jestem na to za gruba”