w

DramatDramat HahaHaha SuperSuper

Tak wygląda grzybobranie na TikToku. Influencerka spałaszowała trujące grzyby [VIDEO]

fot. TikTok screenshot

Sezon na grzyby trwa, więc coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak należy je zbierać. Większość osób nie posiada szerokiej wiedzy na ten temat, co udowodniła jedna z TikTokerek, publikując film, na którym spożywa trujące grzyby.

Jakiś czas temu grzybiarze zaczęli chodzić do lasów, a wraz z nimi tym tematem zainteresował się TikTok, na którym zbieranie grzybów stało się w tym roku prawdziwym trendem.

Niestety, dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, zbieranie grzybów może się skończyć nieciekawie. Wiele osób wybiera się do lasów tylko dlatego, aby nagrać filmik mający szanse na zdobycie popularności.

Zajadała się trującymi grzybami

Jedna z działających na Tik Toku inflencerek wstawiła film, na którym je jajecznice z dodatkiem trujących grzybów, które wcześniej zebrała.

Hanusia, znana również pod nazwą Hanusia Wielka, to influencerka i siostra Lady Madlen, która również jest influencerką oraz wokalistką. Niedawno stworzyły kanał pod tytułem Siostry Bal.

Hanusia na swoim instagramie dorobiła się ponad 340 tys. obserwujących, a na TikToku śledzi ją również ponad kilkaset tysięcy osób. Niedawno influencerka nagrała, jak podążając za trendem wybiera się na grzyby.

Hanusia z zebranych grzybów postanowiła zrobić pyszną jajecznicę. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że grzyby, które znajdowały się w jej koszyku, to wcale nie popularne, znane przez wszystkich kurki (które myślała, że zbiera), ale lisówki.  

Lisówka zawiera znaczne ilości substancji o nazwie arabitol. Z tego powodu zjedzenie lejkówki pomarańczowej może wywołać zaburzenia w pracy układu pokarmowego. Duże spożycie tego gatunku może wywołać nudności, wymioty, a nawet biegunkę” – czytamy na stronie poświęconej grzybom.

@hanusiawielka #hanusia #hanusiawielka #grzybobranie #grzyby #grzyby2022 ♬ dźwięk oryginalny – H A N U S I A 🧚🏻‍♀️

Na szczęście Hanusia nie trafiła do szpitala oraz nie doskwierały jej poważne dolegliwości, ale sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby przez swoją niewiedzę zebrała inne, bardziej trujące grzyby.

Niestety, zachowanie Hanusi jest bardzo nieodpowiedzialne, ponieważ wrzuciła filmik, na którym zbiera trujące grzyby, po czym nie poinformowała swoich widzów, że grzyby były trujące i trzeba na nie uważać.

Należy pamiętać, że zbieranie grzybów to nie beztroska rozrywka. Jeśli wybierasz się do lasu, weź ze sobą osobę, która zna się na grzybach. Można również zabrać atlas grzybów lub zainstalować aplikację, która pomaga rozpoznawać rodzaj grzyba na podstawie zdjęcia.

Najważniejsze jest jednak, aby nigdy nie jeść grzybów, co do których nie jesteśmy pewni! Przypominamy również, aby nie wyrywać grzybów razem z korzeniami, a przycinać nożem.

Źródło: TikTok ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Umówił się na randkę z dziewczyną z Tindera. Nie spodziewał się, że czeka go prawdziwy horror

Doda oszalała na punkcie przystojnego kandydata z Niemiec. „Chcesz lizać moją…”