w

Tak mogliby dzisiaj wyglądać Michael Jackson, księżna Diana, Elvis Presley i inni. Te zdjęcia wyglądają, jak zrobione wczoraj!

Amy Winehouse, Elvis Presley, księżna Diana, Michael Jackson - fot. screenshot YouTube @Amy Winehouse, Reigh Phillip Clayton channel, Amy Winehouse, ThamesTv
Amy Winehouse, Elvis Presley, księżna Diana, Michael Jackson - fot. screenshot YouTube @Amy Winehouse, Reigh Phillip Clayton channel, Amy Winehouse, ThamesTv

Każdy choć raz zastanawiał się nad tym, jak wyglądałyby dzisiaj gwiazdy, które odeszły z tego świata za wcześnie. Niezwykle utalentowany fotograf przygotował ich portrety progresywne. Można odnieść wrażenie, jakby kadry zostały wykonane wczoraj!

Alper Yesiltas to fotograf pochodzący ze Stambułu. Tym fachem zajmuje się od 19 lat i co tu dużo mówić — jest świetny. Jego prace można było zobaczyć w książkach, magazynach, na stronach internetowych czy w albumach. Na swoim koncie ma także kilka prestiżowych nagród.

Twórca wyznaje zasadę, że wszystko, co ludzki umysł jest w stanie sobie wyobrazić, można ukazać w rzeczywistości.

Gdy zacząłem majstrować przy technologii, zobaczyłem co mogę zrobić i zastanowiłem się, co uczyniłoby mnie najszczęśliwszym. Chciałem znów zobaczyć przed sobą ludzi, za którymi tęskniłem – wyjaśnił w wywiadzie dla magazynu My Modern Met.

Wpadł on na pomysł stworzenia serii Jakby nic się nie stało (As If Nothing Happened – ang.). Pod lupę wziął księżną Dianę, Michaela Jacksona, Elvisa Presleya, 2paca i inne gwiazdy, które odeszły za wcześnie. Z pomocą sztucznej inteligencji udało mu się stworzyć niebywałe portrety, które wyglądają tak, jakby zostały wykonane wczoraj. Do ich wykonania użył takich programów, jak Remini, VSCO i Lightroom. Najważniejsze dla niego jest to, by wszystkie obrazy wyglądały realistycznie.

Jak wyglądałyby dzisiaj zmarłe gwiazdy?

Informacja o śmierci Michaela Jacksona wstrząsnęła światem. Muzyk odszedł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles w wieku 51 lat wskutek nagłego zatrzymania akcji serca. Jeszcze po jego śmierci głośno było o nim, z uwagi na to, że w 1993 roku został oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich, choć po 12 latach został uniewinniony. Mimo wszystko nadal wiele osób tęskni za królem popu i oddałoby wszystko za to, by raz jeszcze zobaczyć go na scenie. Dzięki talentowi Alpera możemy zobaczyć, jakby teraz wyglądał.

Śmierć księżnej Diany do dziś budzi mnóstwo kontrowersji. Pierwsza żona króla Karola III zmarła 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku samochodowym, do którego doprowadzić miało duże zainteresowanie mediów jej osobą. W zdarzeniu śmierć poniósł również kierowca, Henri Paul oraz jej towarzysz, Dodi Al-Fayed.

Lady Di była prawdziwą pięknością, a kobiety na całym świecie traktowały ją, jako ikonę mody. Pewne jest, że gdyby żyła, nadal mężczyźni z całego świata wzdychaliby na jej widok.

Paul Walker zginął w wieku 40 lat. Dokładnie 30 listopada 2013 roku brał udział w akcji charytatywnej organizowanej przez jego organizację Reach Out Worldwide. Prowadzono wówczas zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu Haiyan. Około godziny 15:30 (00:30 czasu polskiego) wraz ze swoim doradcą finansowym i współzałożycielem organizacji, wybrał się na przejażdżkę Porsche Carrerą GT. Rodas jechał z nadmierną prędkością, gdy stracił panowanie nad pojazdem. Auto uderzyło w latarnię, a następnie w drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Obaj zginęli na miejscu.

Fotograf wziął pod lupę także członków pokrytego złą sławą Klubu 27, do którego należą artyści, którzy zmarli w tym samym wieku – Amy Winehouse, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Kurt Cobain. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie pierwszej gwiazdy.

A jak wyglądałby Cobain?

Elvis Presley nawet dzisiaj łamałby damskie serca. Tylko spójrzcie.

Patrząc na te kadry, aż trudno uwierzyć, że już ich nie ma wśród nas, prawda?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

[VIDEO] Viki Gabor znów zaskakuje. Na tym filmiku ludzie nie potrafią rozpoznać 15-letniej artystki

Antoni Królikowski, Joanna Opozda - fot. Kurnikowski, Telus/AKPA

Antek Królikowski żałuje małżeństwa z Joanną Opozdą?! Wyszło na jaw czy zdradził ją, gdy była w ciąży