w

Stefan Hula kończy karierę w skokach narciarskich! Czym się teraz zajmie?

Stefan Hula - fot. Instagram @stefek.hula
Stefan Hula - fot. Instagram @stefek.hula

Stefan Hula przechodzi na emeryturę! Skoczek narciarski i członek reprezentacji Polski po 20 latach postanowił zakończyć karierę sportową. Czym się teraz zajmie?

Stefan Hula urodził się 29 września 1986 roku w Bielsku-Białej. Jest znanym skoczkiem narciarskim i reprezentantem klubu KS Evenement Zakopane. Od najmłodszych lat interesował się sportem, a to za sprawą ojca, Stefana Mariana Huli, znanego kombinatora norweskiego i brązowego medalisty mistrzostw świata.

Pierwszy sukces odniósł już w wieku 12 lat — to właśnie wtedy wygrał nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w Garmisch-Partenkirchen. Później zaczął startować w zawodach juniorskich, a w 2003 roku znalazł się w kadrze B reprezentacji Polski. Pod okiem Heinza Kuttina przygotowywał się do mistrzostw świata juniorów w Stryn, w których indywidualnie zajął 13. miejsce.

Stefan jest drużynowym brązowym medalistą Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018. W tym samym roku na Letalnicy w Planicy ustanowił swój życiowy rekord, skacząc 236 m. W 2019 Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe, za zasługi w działalności na rzecz propagowania i krzewienia kultury fizycznej.

Stefan Hula kończy karierę

Skoki narciarskie to dyscyplina, która w Polsce cieszy się równie dużym zainteresowaniem, jak piłka nożna. Ostatnio kibice celebrowali sukces Piotra Żyły, który zdobył tytuł mistrza świata.

Podczas zawodów nie sposób uniknąć smutnych momentów. Nie zawsze naszym rodakom udaje się stanąć na podium i choć nie znamy jeszcze ostatecznej klasyfikacji po Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem, to już teraz wszystkim zrzedły miny. TVP Sport właśnie przekazała, że Stefan Hula kończy karierę i 12 marca odda swój ostatni skok w karierze.

Stefan Hula - fot. screenshot Instastories @cysia.hula
Stefan Hula – fot. screenshot Instastories @cysia.hula

Na tę chwilę nie wiadomo, czym zajmie się po przejściu na „emeryturę” w wieku 37 lat, ale nie mamy wątpliwości co do tego, że świat stoi przed nim otworem. Na pewno w końcu będzie chciał odpocząć od forsujących treningów, a wolny czas poświęci rodzinie. Stefan ma piękną żonę Marcelinę, z którą doczekał się dwóch córek: Milenki i Aniki.

Małżonkowie od 2012 roku prowadzą firmę Huligan’s, która zajmuje się projektowaniem i produkcją kombinezonów dla skoczków narciarskich. Oprócz tego Marcelina, znana na Instagramie jako @cysia.hula jest projektantką odzieży w Real Wear Official.

Życzymy Stefanowi wszystkiego najlepszego na „nowej drodze życia”!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Roksana Węgiel - fot. Instagram @roxie_wegiel

Roksana Węgiel wyznała, że przez rosnącą popularność popadła w DEPRESJĘ. „Nie mogłam normalnie funkcjonować”

Nie żyje Costa Titch - fot. Instagram @costatitch

Nie żyje Costa Titch. 28-letni raper upadł na scenie podczas koncertu. „Śmierć tragicznie zapukała do naszych drzwi”