w

Stan Bruce’a Willisa coraz gorszy. Jego choroba towarzyszyła mu jeszcze przed diagnozą. Współpracownica: „Powinniśmy byli coś powiedzieć”

Emma Hemig Willis, Bruce Willis - fot. Instagram @emmahemingwillis
Emma Hemig Willis, Bruce Willis - fot. Instagram @emmahemingwillis

Bruce Willis jest ikoną wśród aktorów Hollywood. Tym bardziej jego fanów zasmuciła wieść o emeryturze. Niestety, było to konieczne ze względu na chorobę i zły stan zdrowia aktora. Okazuje się, że cierpiał on na nią na długo przed ostatecznym zejściem ze sceny. Wiedzieli o tym także jego współpracownicy.

Bruce Willis na zawsze wpisał się na karty historii kinematografii. Filmy z jego udziałem, jak Pulp Fiction, Szklana Pułapka, Szósty zmysł czy Ze śmiercią jej do twarzy nawet po wielu latach wciąż pozostają megahitami. Aktor ma za sobą długą i bardzo udaną karierę, w której jego polem popisowym stały się właśnie filmy akcji. Prywatnie jednak też ma się, czym popisać.

Amerykanin ma za sobą długie małżeństwo z aktorką Demi Moore. Para była razem przez około 13 lat, do rozwodu w 2000 roku. Doczekali się trzech córek – Rumer Glenn, Scout LaRue i Tallulah Belle. Kilka lat po rozpadzie związku ponownie się ożenił, lecz tym razem małżeństwo okazało się strzałem w dziesiątkę. Jego wybranką była młodsza o 24 lata aktorka Emma Heming. Para doczekała się dwóch córek – Mabel Ray i Evelyn Penn. To właśnie rodzina wspiera obecnie gwiazdora, który cierpi na nieuleczalną chorobę. Przez nią musiał zrezygnować z kontynuowania kariery.

Kiedy żyjesz w świecie demencji, wiesz, że opcje są niewielkie. Ale niektórzy nie będą leżeć bezczynnie, co jest sposobem na dokonywanie zmian i byłam świadkiem tego piękna ostatniej nocy — napisała na Instagramie żona Willisa.

Nie tylko Emma wspiera męża w trudnych chwilach, ale także jego pociechy. To właśnie jedna z córek chętnie dowiaduje się, mimo bardzo młodego wieku, nowych faktów o dolegliwości taty. Niedawno poinformowała swoją mamę, że w przypadku osób cierpiących na Alzheimera ważne jest nawodnienie. Mogą one szybciej się odwadniać, więc muszą odpowiednio dużo pić. Jednak żona aktora aktywnie wspiera walkę z chorobą.

Mało kto mówi, jak ważny jest zdrowy, sprawny mózg […] Czułam, że ten ważny narząd cierpi, a przecież to nasz największy atut. Odkryłam, że gdy stawiasz swój mózg na pierwszym miejscu i dbasz o niego, korzysta na tym całe twoje ciało — tłumaczyła w wywiadzie z People.

Aktorka przyznała, że sama także cierpiała na krótkotrwałe zaniki pamięci. Z tego powodu wspieranie rozwoju metod leczenia demencji jest dla niej sprawą bardzo osobistą pod wieloma względami. Niedawno wprowadziła ona na rynek specyfik wspomagający pracę mózgu, a część zysków przekazała na rzecz organizacji pomagających rodzinom chorych na Alzheimera.

Choroba Bruce’a Willisa postępuje

Żona aktora chętnie relacjonuje stan zdrowia ukochanego. Jednak ten coraz bardziej się pogarsza. Niestety, na otępienie czołowo-skroniowe ani na Alzheimera nie ma leku. U aktora choroba rozwinęła się dość szybko, choć okazuje się, że cierpiał on na jej poważne skutki znacznie wcześniej, zanim usłyszał ostateczną diagnozę. Jego koledzy z planu wspominają, że wielokrotnie byli tego świadkami.

Praca z nim rozdzierała mi serce — mówiła Alicia Haverland.

Scenografka współpracowała z Willisem na planie The Randall Scandal oraz Midnight in the Switchgrass. W wywiadzie dla portalu Insider opowiadała ona, że gwiazdor nie rozróżniał planu filmowego od rzeczywistości. Przez to pomylił ją kiedyś z kelnerką, gdy chciała dolać mu kawy. Aktor nie rozumiał często bywał zagubiony i zdezorientowany, nie rozumiejąc, co się dzieje dookoła. Wiele sław w ostatnim czasie także wspominało pracę z gwiazdą Szklanej Pułapki.

Myślę, że jest fantastyczny. Przez wiele lat był wielką gwiazdą i tak zostanie zapamiętany. I miły człowiek. Rozumiem, że przez chorobę musiał przejść na emeryturę. Jednak my tak naprawdę nigdy nie przechodzimy na emeryturę. Bohaterowie kina akcji, są wiecznie żywi — mówił Arnold Schwarzenegger dla CinemaBlend.

Gwiazda Terminatora podkreśliła, jak wybitnym aktorem był kolega z branży i że stał się ona prawdziwą legendą.

Jaki jest Wasz ulubiony film z Bruce’m Willisem?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Małgorzata Foremniak - fot. Instagram @malgorzata_foremniak_official

Małgorzata Foremniak miała nieprzyjemną wizytę u lekarza. Ten ją skrytykował. „Pani jest nienormalna”

Muniek Staszczyk - fot. Instagram @muniekstaszczyk_official

Córka Muńka Staszczyka wychodzi za mąż. Wokalista pęka z dumy. Wie już, co jej sprezentuje. „Jestem podekscytowany”