w

DramatDramat

Siedmiolatka została porwana przez kierowcę firmy kurierskiej. Policja dokonała makabrycznego odkrycia

fot. Twitter / Texas Dept. of Public Safety

Trwająca dwa dni akcja poszukiwawcza zakończyła się koszmarnym odkryciem. Siedmioletnia Athena Strand z Teksasu została znaleziona martwa w hrabstwie Wise. Jak przekazała policja, za porwanie oraz zabicie dziewczynki odpowiedzialny jest 31-letni kurier firmy FedEx.

Do szokujących wydarzeń doszło w środę 30 listopada na krótko przed godziną 18. Zaginięcie dziewczynki zostało zgłoszone przez jej macochę po tym, jak kobieta zorientowała się, że siedmiolatki nie ma w pokoju, a godzinne poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatów.

„Wiemy, że zeszłej nocy doszło do małej kłótni między nią a jej macochą, ale nie jest to nic niezwykłego” – powiedział następnego dnia szeryf hrabstwa Wise w rozmowie z NBC 5, ogłaszając poszukiwanie.

„Po kłótni kobieta poszła przygotować obiad, a gdy wróciła po Athenę, nie było jej już w pokoju. Macocha szukała dziecka przez około godzinę, zanim zgłosiła jego zaginięcie” – dodał.

Początkowo policja podejrzewała, że Athena wyszła z domu i samodzielnie się oddaliła, więc władze czekały z zakomunikowaniem alertu do czwartkowego poranka, lecz wkrótce okazało się, że sprawa jest dużo bardziej poważna.

W poszukiwania dziewczynki oprócz służb zaangażowało się kilkuset wolontariuszy, a także helikoptery wykorzystujące obrazowanie termiczne. Przeszukano obszar ok. 50 akrów.

Siedmiolatka została porwana i zabita przez kuriera

Późnym wieczorem w piątek szeryf Lane Akin przekazał mediom tragiczną informację. Jak poinformował, ciało Atheny Strand znaleziono kilkanaście kilometrów od domu, w którym mieszkała wraz z ojcem i przybraną matką.

Przedstawiciele służb zdradzili, że według ustaleń siedmiolatka została uprowadzona przez pracownika firmy FexEx, który zostawiał paczkę w jej domu mniej więcej w czasie, gdy zniknęła Athena. Śledczy uważają, że do porwania doszło około 200 metrów od domu, na podjeździe posesji.

Na podstawie dowodów oraz zeznań policja zatrzymała 31-letniego Lynna Hornera, który usłyszał już zarzuty porwania i morderstwa. Mężczyzna trafił już do aresztu hrabstwa Wise, a jego kaucja została ustalona na 1,5 miliona dolarów. Służby przekazały, że dziewczynka najprawdopodobniej zginęła w ciągu godziny od zniknięcia.

Jak poinformował „New York Post”, zatrzymany miał przyznać się do przetrzymywania siedmiolatki.

„Moja księżniczka została mi odebrana przez chorego, okrutnego potwora bez absolutnie żadnego powodu. Athena to niewinna, piękna, dobra, inteligentna i najjaśniejsza, najszczęśliwsza dusza, jaką tylko można spotkać. Nie chcę, żeby była zapamiętana jako zamordowana i porzucona przez potwora. Chcę, żeby każdy wiedział, że to moje dziecko i że zostało mi ono odebrane. Chcę, żeby każdy znał jej twarz, głos i wiedział, jaka to wspaniała osoba” – napisała na Facebooku rozbita mama dziewczynki.

Rodzina Atheny opisywała ją jako przyjazną i słodką dziewczynkę. – „Była bardzo kochającym, przyjaznym dzieckiem, kochała ludzi, kochała zwierzęta, kochała kwiaty, była bardzo wdzięczną osobą” – powiedziała siostra jej mamy dla NBC 5.

Firma FexEx, w której pracował oskarżony, opublikowała już oświadczenie w sprawie:

„Słowa nie opiszą naszego szoku i smutku […]. Przede wszystkim myślimy o rodzinie dziewczynki i współpracujemy z organami ścigania” – napisali przedstawiciele firmy kurierskiej.

fot. więzienie Wise County

Źródło: CBS News

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Skiba ma nową partnerkę - fot. Instagram @skibabigcyc

Krzysztof Skiba ujawnił, że ma NOWĄ PARTNERKĘ! Ukochana muzyka jest od niego młodsza o 26 lat. A co z żoną?!

Tromba i Marcysia z Ekipy Friza niemal potrącili pieszego. W sieci pojawiło się nagranie [VIDEO]