w

HahaHaha

Sąsiedzi bardzo przeżywają rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tak wspierają walczącą o życie Martę

Dawid Kubacki, Marta Kubacka - fot. Instagram @_marta_ku_
Dawid Kubacki, Marta Kubacka - fot. Instagram @_marta_ku_

W życiu Dawida Kubackiego rozegrała się prawdziwa tragedia. Jego ukochana żona Marta w niedzielę trafiła do szpitala, w którym walczy o życie. Informacja ta wstrząsnęła mediami. Sąsiedzi skoczka solidaryzują się z nim i wspierają Martę w walce o życie.

Dawid Kubacki to znany skoczek narciarski, który w tym roku miał okazję zawalczyć o pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. W niedzielny poranek pojawił się jeszcze na ćwiczeniach, ale przed samym konkursem Raw Air wycofał się z rywalizacji. Krzysztof Skórzyński łamiącym głosem odsłonił kulisy rodzinnego dramatu Polaka.

[…] Ja wam powiem, jak to wyglądało z naszej perspektywy. Przed godziną 14 dostaliśmy wiadomość z Polskiego Związku Narciarskiego, że o godzinie 14 wszyscy musimy być w takim miejscu — to się nazywa mix zona — to jest takie miejsce dla dziennikarzy pod skocznią, gdzie robi się wywiady. Wtedy zszedł do dziennikarzy na tę strefę Thomas Thurnbichler, trener reprezentacji, który miał takie krótkie wystąpienie, mówił o tym, że z powodów osobistych Dawid jest zmuszony wrócić do domu — wycofuje się z całego cyklu Raw air. To jest ten cykl norweskich konkursów.

W poniedziałek 20 marca Kubacki opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformował, że musiał pilnie wrócić do domu, ponieważ jego żona, Marta Kubacka, trafiła do szpitala i walczy o życie.

Mój nagły powrót do domu… Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze — napisał na Instagramie.

Dopiero po jakimś czasie okazało się, że powodem wizyty w szpitalu była arytmia, a stan świeżo upieczonej mamy oceniano jako poważny. Adam Małysz po kilku dniach poinformował, że Marta jest w dobrych rękach, ponieważ trafiła na jeden z najlepszych oddziałów kardiologicznych w Polsce.

Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia. Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły. Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi — powiedział w rozmowie z Faktem.

Nie tylko środowisko sportowe i fani przejęli się ostatnimi wydarzeniami w życiu sportowca.

Sąsiedzi wspierają Dawida Kubackiego

Dawid i Marta na co dzień mieszkają w Gronkowie — niewielkiej wiosce położonej w województwie małopolskim. Wieść o problemach zdrowotnych kobiety szybko obiegła okolicę. Wszyscy bardzo przejęli się stanem młodej mamy, która w styczniu urodziła drugą córeczkę.

Bardzo się ludzie przejęli. Wszyscy mu współczujemy. Niedawno dziecko im się urodziło i byli tacy szczęśliwi. Każdy się zastanawia, co to będzie. Taka tragedia go spotkała. Pojawiają się domysły, rozmowy skąd to się wzięło? Młoda zdrowa kobieta… — powiedziała w rozmowie z Faktem właścicielka sklepu w pobliskim Groniu.

Sąsiedzi nie ukrywają, że wznoszą modły do Boga o szybki powrót Kubackiej do zdrowia.

Wszyscy jesteśmy z nim myślami, wspieramy dobrym słowem. Każdy o tym rozmawia, każdy mu współczuje. Wszyscy się modlą za jego rodzinę. Życzymy mu jak najlepiej, żeby się wszystko dobrze ułożyło, żeby znowu mogli być szczęśliwi i mogli cieszyć się sobą. 

Pani Grażyna dodała, że Dawid cieszy się w okolicy bardzo dobrą opinią. Wszyscy go podziwiają, ponieważ nie tylko jest wielką gwiazdą skoków narciarskich, ale i niezwykle sympatycznym młodym człowiekiem.

Widujemy się głównie przy kościele. Bardzo sympatyczna rodzina. Wszyscy go lubią, za ten jego uśmiech i zachowanie. Całym sercem mu współczujemy — dodała.

Temat ten stale poruszany jest też w lokalnym sklepie.

Jakoś tak przykro wszystkim. Rozmawiają o tym ludzie. Pytają, czy wiadomo, co się stało i dlaczego. Sklep tu praktycznie robi za centrum informacji — skwitowała.

Nie tracimy nadziei, że już wkrótce Dawid i Marta wspólnie przekażą nam dobre informacje.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Sonia Bohosiewicz, Ninja Warrior Polska - fot. screenshot TikTok @polsat

„Ninja Warrior Polska”. Sonia Bohosiewicz ODPADŁA po zrobieniu dwóch kroków! Internauci: „Dłużej się ubierała, niż pobiegła”

Aga, Kuba, Love Island - fot. screenshot Instagram @loveislandwyspamilosci

„Love Island”. Aga wywołała zamęt w sieci. Obraziła ludzi jeżdżących komunikacją miejską. „Są strasznie obrzydzający”