w

SuperSuper HahaHaha

Rosyjski dowódca został zabity przez swoich żołnierzy. Mieli ku temu niezły powód

fot. Ranny rosyjski dowódca i zdjęcie ilustracyjne czołgu / Telegram / Twitter screenshot

Jak podają brytyjskie media, dowódca rosyjskiej 37. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych miał zostać celowo zabity przez własnych żołnierzy, którzy zdenerwowali się, bo wysłał ich towarzyszy na pewną śmierć.

Dowódca brygady został zabity przez własne wojska i jak uważamy, został zabity w konsekwencji skali strat, jakie poniosła jego brygada. Sądzimy, że został zabity przez własne oddziały z premedytacją. Uważamy, że został przejechany przez własne wojska” – powiedział anonimowo zacytowany przez brytyjskich dziennikarzy urzędnik jednego z krajów zachodnich.

Informację podały między innymi stacja Sky News, BBC News, oraz „The Times” więc można sądzić, że doniesienia najprawdopodobniej są prawdziwe. Zabitym dowódcą ma być pułkownik Jurij Miedwieczek.

Kiedy myślimy o operacjach, ważne jest, abyśmy nie liczyli tylko broni i czołgów, ale myśleli o moralnych elementach siły bojowej” – podkreślił dalej urzędnik.

Według informacji, którą walczący po stronie Putina tzw. kadyrowcy opublikowali jakiś czas temu, dowódca miał zostać ciężko ranny i ewakuowany z miejsca walki. Do sieci dostało się nagranie, na którym rosyjski pułkownik był przewożony do szpitala po tym, jak zmiażdżone zostały jego nogi.

Możliwe jest, że rany przejechanego dowódcy były na tyle rozległe, że lekarzom nie udało się go uratować.

Jako pierwszy powód obrotu żołnierzy przeciw swojemu dowódcy podał dziennikarz Roman Tsimbalyuk, który donosił, że pułkownik miał posłać blisko połowę ze swoich 1500 żołnierzy na pewną śmierć.

To samo źródło, na które powołują się brytyjskie media, przekazuje również, że w walkach na Ukrainie zginął kolejny rosyjski generał. 7 zabitym na terenie Ukrainy generałem miał być dowódca 49. Armii. Jednostką dowodził generał Jakow Riezancew.

Źródło: Sky News, BBC News

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Dominika Tajner, Antek Królikowski

Dominika Tajner jest pod ogromnym wrażeniem Antka Królikowskiego. Tylu komplementów już dawno nie usłyszał

Oscary 2022

Oscary 2022. Kto zaśpiewa na gali?