w

DramatDramat HahaHaha

Rosjanie zorganizowali swoje własne igrzyska. Chwalą się liczbą zdobytych medali. Zaimponowali wam?

fot. Zdjęcie podglądowe / Pexels / YouTube

Rosjanie zostali wykluczeni z rywalizacji wspólnie z resztą świata i zdecydowali się na ciekawy krok. “Igrzyska paraolimpijskie” w Rosji odbyły się pod hasłem “Jesteśmy razem. Sport”. Rosjanie wydają się być niezwykle dumni z wyników klasyfikacji końcowej.

Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wykluczył rosyjskich i białoruskich sportowców z udziału w rywalizacji podczas Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2022. Mimo tego Rosjanie znaleźli sposób na zdobycie robiącej wrażenie kolekcji medali. Problemem jest tylko… lista uczestników.

Okazuje się, że w zmaganiach, które odbyły się w Chanty-Mansyjsku, wzięli udział przedstawiciele zaledwie pięciu krajów. W rywalizacji, która po trzydniowych potyczkach zakończyła się 21 marca, brali udział sportowcy z Rosji, Białorusi, Tadżykistanu, Armenii i Kazachstanu.

W Rosji nie przejmują się jednak znikomą wagą nowo wymyślonych zawodów, i nic nie przeszkadza organizatorom, aby pękać z dumy na widok worka medali zdobytego przez przedstawicieli Rosji. Jak wynika z klasyfikacji, Rosjanie zdobyli aż 106 medali (w tym 39 złotych, 40 srebrnych, 27 brązowych).

– “Ta impreza stała się symbolem znakomitych występów ponad 140 sportowców. Ci wykazali się prawdziwym duchem, charakterem i wytrzymałością. Same zawody były potwierdzeniem, że Rosja jest gotowa i nadal będzie organizować największe turnieje w kraju” – mówił Dmitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu.

Swiszczow w swojej wypowiedzi zwrócił też uwagę na “niezrozumiałą decyzję” Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i zaznaczył, że w Rosji sport jest prawdziwie inkluzywny.

– “Nasi sportowcy swoimi występami inspirują cały świat do pokazania siły umysłu i charakteru, pokazania inkluzywności sportu. Gratuluję wszystkim uczestnikom igrzysk” – dodaje polityk.

Zawody zostały wymyślone tak, że zwycięzcy mieli dostawać taką samą nagrodę za medal jak planowano w Pekinie. Oznacza to, że odpowiednio za złoty medal mogli otrzymać – 4 mln rubli, za srebrny – 2,5 mln rubli i za brązowy – 1,7 mln rubli.

Zawody odbywały się oczywiście pod rosyjską flagą, a na arenach zmagań puszczany był hymn Rosji.

Źródło: WP SportoweFakty

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Córka Pieskowa żali się na sankcje. Tłumaczy, dlaczego są “bezsensowne”. “Dla mnie jest to całkowicie niesprawiedliwe i bezpodstawne”

Magda Gessler, Waldemar Kozerawski

Magda Gessler się zaręczyła! Pochwaliła się pierścionkiem z wielkim CZARNYM brylantem. Ale cacko