w

HahaHaha DramatDramat

Rosjanie zorganizowali swoje własne igrzyska. Chwalą się liczbą zdobytych medali. Zaimponowali wam?

fot. Zdjęcie podglądowe / Pexels / YouTube

Rosjanie zostali wykluczeni z rywalizacji wspólnie z resztą świata i zdecydowali się na ciekawy krok. „Igrzyska paraolimpijskie” w Rosji odbyły się pod hasłem „Jesteśmy razem. Sport”. Rosjanie wydają się być niezwykle dumni z wyników klasyfikacji końcowej.

Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wykluczył rosyjskich i białoruskich sportowców z udziału w rywalizacji podczas Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2022. Mimo tego Rosjanie znaleźli sposób na zdobycie robiącej wrażenie kolekcji medali. Problemem jest tylko… lista uczestników.

Okazuje się, że w zmaganiach, które odbyły się w Chanty-Mansyjsku, wzięli udział przedstawiciele zaledwie pięciu krajów. W rywalizacji, która po trzydniowych potyczkach zakończyła się 21 marca, brali udział sportowcy z Rosji, Białorusi, Tadżykistanu, Armenii i Kazachstanu.

W Rosji nie przejmują się jednak znikomą wagą nowo wymyślonych zawodów, i nic nie przeszkadza organizatorom, aby pękać z dumy na widok worka medali zdobytego przez przedstawicieli Rosji. Jak wynika z klasyfikacji, Rosjanie zdobyli aż 106 medali (w tym 39 złotych, 40 srebrnych, 27 brązowych).

– „Ta impreza stała się symbolem znakomitych występów ponad 140 sportowców. Ci wykazali się prawdziwym duchem, charakterem i wytrzymałością. Same zawody były potwierdzeniem, że Rosja jest gotowa i nadal będzie organizować największe turnieje w kraju” – mówił Dmitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu.

Swiszczow w swojej wypowiedzi zwrócił też uwagę na „niezrozumiałą decyzję” Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i zaznaczył, że w Rosji sport jest prawdziwie inkluzywny.

– „Nasi sportowcy swoimi występami inspirują cały świat do pokazania siły umysłu i charakteru, pokazania inkluzywności sportu. Gratuluję wszystkim uczestnikom igrzysk” – dodaje polityk.

Zawody zostały wymyślone tak, że zwycięzcy mieli dostawać taką samą nagrodę za medal jak planowano w Pekinie. Oznacza to, że odpowiednio za złoty medal mogli otrzymać – 4 mln rubli, za srebrny – 2,5 mln rubli i za brązowy – 1,7 mln rubli.

Zawody odbywały się oczywiście pod rosyjską flagą, a na arenach zmagań puszczany był hymn Rosji.

Źródło: WP SportoweFakty

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Córka Pieskowa żali się na sankcje. Tłumaczy, dlaczego są „bezsensowne”. „Dla mnie jest to całkowicie niesprawiedliwe i bezpodstawne”

Magda Gessler, Waldemar Kozerawski

Magda Gessler się zaręczyła! Pochwaliła się pierścionkiem z wielkim CZARNYM brylantem. Ale cacko