w

SuperSuper HahaHaha

Rosja ma dowody na istnienie amerykańskich laboratoriów w Ukrainie. To tam przeprowadzano eksperymenty na koronawirusie!

Władimir Putin
Władimir Putin

Rosyjskie media podają, że podczas inwazji na Ukrainę natrafili na dokumenty potwierdzające istnienie na jej terytorium amerykańskich laboratoriów biologicznych. Na miejscu dokonali zaskakującego odkrycia.

Od kilkunastu dni oczy niemalże całego świata zwrócone są na Ukrainę. W tym czasie temat pandemii koronawirusa niejako zszedł na boczny tort. Mimo iż pojawiają się informacje o kolejnych zakażeniach, nie ma ich aż tyle, co wcześniej.

Teraz jednak temat ten może raz jeszcze stać się aktualny. Wszystko za sprawą rzekomego odkrycia wojsk rosyjskich.

Rosjanie twierdzą, że USA przeprowadzało eksperymenty na koronawirusie nietoperza

Pandemia koronawirusa niepokoi cały świat od dwóch lat. Naukowcy dwoili się i troili, by ustalić, skąd tak naprawdę wziął się COVID-19. Ostatecznie cztery agencje śledcze stwierdziły, iż został on przeniesiony ze zwierzęcia na człowieka. Inna agencja natomiast przekazała, że w jej ocenie wszystkiemu winny jest człowiek, a infekcja związana była z laboratorium.

Ministerstwo Obrony Rosji przekazało ostatnio, iż na terenie Ukrainy znaleziono niezbite dowody na to, że USA finansowało laboratoria biologiczne w tym kraju. W jednym z nich odnaleziono dowody wskazujące, że to właśnie Stany Zjednoczone mogły maczać palce w zapoczątkowaniu pandemii.

W laboratoriach biologicznych utworzonych i sfinansowanych przez USA na Ukrainie, jak pokazują dokumenty, przeprowadzono eksperymenty z próbkami koronawirusa nietoperza — czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Obrony Rosji.

Informacja ta dotarła także do chińskiej stacji CGTN, która udostępniła grafikę pokazującą, gdzie miały mieścić się rzekome laboratoria broni biologicznej. Oprócz Ukrainy wskazano także na Armenię, Azerbejdżan, Gruzję, Uzbekistan i Kazachstan. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który dodał, że w placówkach przechowywane są niebezpieczne wirusy.

Społeczność międzynarodowa od dawna ma wątpliwości. Po raz kolejny wzywamy Stany Zjednoczone do przedstawienia pełnego sprawozdania z ich biologicznych działań militarnych w kraju i za granicą oraz do zaakceptowania wielostronnej weryfikacji – napisał Zhao Lijian

USA oczywiście zareagowało na te doniesienia. Stwierdziło, że Rosja rozprzestrzenia fake newsy po to, by później mieć podstawę do użycia broni chemicznej lub biologicznej. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Czechy

Czesi chcą potraktować symbol „Z” jak swastykę. Za jego używanie grozić będzie surowa kara

Romowie znów okradli rosyjską armię? Wcześniej przejęli czołg, a teraz pokazali działo przeciwlotnicze [VIDEO]