w ,

Roman Polański stanie przed sądem. Miał ją molestować, gdy miała 16 lat. Teraz pozywa go o zniesławienie

fot. AKPA / Daniel Barnett, CC BY 3.0

Roman Polański stanie przed francuskim sądem w sprawie zniesławienia Charlotte Lewis. Aktorka pozwała reżysera o kwestionowanie wykorzystywania seksualnego, o które oskarża go od lat. Miało do niego dojść na początku lat 80.

Proces o zniesławienie odbędzie się w Paryżu. Skargę na Polańskiego złożyła aktorka Charlotte Lewis, w związku w wywiadem, który reżyser udzielił „Paris Match” w 2019 roku. Polański nazwał wtedy oskarżenia Charlotte o wykorzystywanie seksualne „kłamstwami”.

Oskarżenia o gwałt

Brytyjska aktorka Charlotte Lewis, która wystąpiła w „piratach” Polańskiego, w 2010 roku wyznała, że w 1983 roku podczas przesłuchania do filmu została zgwałcona przez reżysera. Lewis miała wtedy zaledwie 16 lat, a Polański – 50.

Reżyser dopiero w 2019 roku odniósł się do zarzutów. W rozmowie z „Paris Match” Polański przytoczył fragment wywiadu, którego Lewis udzieliła „News of the World” w 1999 roku. Aktorka wyznała wtedy, że jako siedemnastolatka miała półroczny romans z reżyserem.

„Wiedziałam, że Roman zrobić coś złego w Stanach, ale chciałam być jego kochanką. Prawdopodobnie pragnęłam go bardziej niż on mnie” – mogliśmy przeczytać .

W 2010 roku Lewis zapewniła jednak, że „News of the World” włożyło w jej usta słowa, których nie wypowiedziała.

Pozew o zniesławienie

W wywiadzie z „Paris Match” Polański stwierdził, że Lewis jest „zawodową kłamczuchą”. To właśnie z tego powodu będzie musiał stanąć przed francuskim sądem. Aktorka oskarżyła Polańskiego o zniesławienie.

55-latka pozwała również dyrektora magazynu „Paris Match”, który w grudniu 2019 opublikował rozmowę z Polańskim. Prawnik reżysera, Benjamin Chouai, skomentował pozew następującymi słowami: „Lada moment odbędzie się rozprawa. Czekamy na nią z niecierpliwością i pogodą ducha”.

Źródło: Fakt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Jackowski w wizji zobaczył, co stanie się z Polską. Ostrzega, że to czeka nas jesienią i zimą

Joanna Opozda po raz pierwszy pokazała się nago. Szok w nowym filmie [ZDJĘCIA]