w

Reputacja Piotra Kraśki zawisła na włosku. TVP Info ujawniło, że przez kilka lat unikał obowiązku podatkowego! Dziennikarz reaguje

Piotr Kraśko, fot. Instagram @p_krasko
Piotr Kraśko, fot. Instagram @p_krasko

Piotr Kraśko wpadł w poważne tarapaty. Nie dość, że odpowie za jazdę bez uprawnień, to teraz dziennikarz TVP Info zarzucił mu, że przez kilka lat nie składał zeznań podatkowych.

Piotr Kraśko jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w Polsce. W przeszłości pracował w Telewizji Polskiej, jednak w 2016 roku zrezygnował z piastowanej dotychczas funkcji i przeszedł do TVN. Przez krótki okres czasu współprowadził Dzień dobry TVN, a od dwóch lat realizuje się jako prowadzący Faktów.

Dziennikarz popadł ostatnio w poważne tarapaty. Super Express ustalił, że przez 6 lat jeździł samochodem bez prawa jazdy. Posiadany przez niego dokument stracił ważność w 2014 roku, ponieważ zebrał za dużo punktów karnych. Sprawa wyszła na jaw w chwili, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do rutynowej kontroli w grudniu 2021 roku. Sąd ukarał go grzywną w wysokości 7500 zł oraz zakazem prowadzenia pojazdów przez kolejne 12 miesięcy.

To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się, siedząc na miejscu pasażera — tłumaczył.

Najnowszej informacje, które obiegły media są równie szokujące jak fakt, że przez kilka lat łamał przepisy ruchu drogowego.

TVP Info ujawniło, że Kraśko nie składał zeznań podatkowych

Na stronie TVP Info ukazał się materiał, w którym już na wstępie zaczęto wychwalać PiS i wprowadzonego przez partię rządzącą w 2016 roku tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego. System komputerowy automatycznie wykrywa, czy od wszystkich wystawionych faktur zostały zapłacone podatki. Rzekomo w 2017 roku kontrolerzy zauważyli, że Piotr od 2012 roku nie składał rocznych zeznań podatkowych, czyli PiT-u.

Z dalszej części artykułu mogliśmy dowiedzieć się, że gdy tylko Kraśko otrzymał zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej, złożył deklaracje VAT-7 za okres od stycznia 2012 do grudnia 2016, a także PIT-36L i 37 za lata 2012-2015. Oczywiście uregulował też zaległe podatki z odsetkami, które w wysokości ponad 760 tys. zł. Przy okazji wyszły na jaw kolejne faktury.

Dziennikarz nie pozostał obojętny na te zarzuty i w krótkim oświadczeniu opublikowanym na Instagramie skomentował zaistniałą sytuację. Wyjaśnił, że wszystko zostało wyjaśnione już 5 lat temu, a także zarzucił, że nikt nie zwraca uwagi na to, co wyczyniają politycy.

Jeśli TVP.Info uznało za rzecz ważną sprawdzenie, czy nie było zaległości w podatkach i jaki jest stan finansów obywatela, który nie pełni żadnych funkcji państwowych, to może dołoży też starań o podobną wiedzę w odniesieniu nie do przeszłości a teraźniejszości najważniejszych osób w państwie — napisał.

Na końcu bardzo dosadnie skwitował:

Chyba że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej.

Karolina Korwin-Piotrowska reaguje na oświadczenie Piotra Kraśki

Karolina Korwin-Piotrowska niezwłocznie zareagowała na wspomniany wpis i nie mogła wyjść ze zdumienia, że przez tyle lat unikał składania zeznań podatkowych.

Nie wiem, jak u Was, ale kiedy zwlekam z zapłaceniem podatku, kiedy mam mandat, kiedy mam zaległość w jakiejkolwiek opłacie, czy to czynsz, VAT, rachunek za prąd, telefon, cokolwiek, to przychodzi jedno pismo, potem drugie, a potem jest zajęcie komornicze. Bywa, że i sąd. Tu mamy sytuację, która trwała kilka lat. […] Lubię Piotrka, ale… Serio, nie ogarniam tego. Jak można przez cztery lata nie zapłacić podatków? – pisała.

Zdania internautów są natomiast mocno podzielone. Część z nich okazuje mu wsparcie, inni natomiast bardzo krytykują jego zachowanie.

  • No ale to jest to samo co z Beatą Kozidrak. Sprawa w sądzie, jazda pod wpływem a tu nagle mask singer udajemy słoneczko, pieski szczekają, karawana jedzie dalej…
  • Przecież to wina księgowej. Maile od niej wpadały w spam przez te 4 lata.
  • Nie wierzę w te informacje za rządów PiS, pan Kraśko na pewno musi płacić podatki szczególnie On, aż dziwie się, że Pani to skomentowała.
  • Oni zauważają, tylko czekają tyle lat, żeby odsetki były duże. Tak też jest z abonamentem rtv i innymi zaległościami wobec US.
  • Ale pan Piotr to chyba wyjaśnił… nagonka tvPiS i tyle…
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Antek Królikowski, Joanna Opozda, fot. AKPA

Joanna Opozda i Antek Królikowski szykują się do rozwodu kościelnego? Na jaw wyszły nowe fakty. Ksiądz nie krył swojego oburzenia

Władimir Putin, fot. screenshot YouTube @dailymail

Media donoszą, że ochroniarze Putina zbierają jego… KUPĘ. Nie brakuje na to dowodów