w

Psycholog o fenomenie Jackowskiego. Dlaczego ludzie go tak uwielbiają?

Krzysztof Jackowski - fot. screenshot Youtube @jasnowidzkrzysztofjackowsk5312
Krzysztof Jackowski - fot. screenshot Youtube @jasnowidzkrzysztofjackowsk5312

Krzysztof Jackowski pozostaje najpopularniejszym jasnowidzem w kraju. Od lat publikuje swoje przepowiednie i historie z nimi związane na YouTubie, gdzie śledzą go rzesze fanów. Nie jest on jednak jedynym polskim medium, a dodatkowo jego przewidywania nie zawsze się sprawdzają, więc dlaczego cieszy się taką sławą i uwielbieniem? Psycholog postanowił wyjaśnić tę zagadkę.

Krzysztof Jackowski nie zawsze był wróżbitą. Wyjątkowy dar obudził się w nim, dopiero gdy był po dwudziestce. Początkowo także nie zgłębiał tego tematu i traktował swojego prorocze sny, jak intuicyjne przeczucia. Jednak, gdy nie ustępowały, zaczął szukać odpowiedzi i tak nauczył się przewidywać przyszłość i wykorzystywać swoje umiejętności. Z jego usług korzystała nawet policja.

Słynny jasnowidz zdobył w ostatnich latach ogromną popularność, a swoją działalność prowadzi na portalu YouTube. Tam umieszcza miesięcznie nawet kilkanaście filmików, w których mówi o swoich wizjach, odpowiada na pytania i wróży ludziom. Nie jest on jednak jedyną wyrocznią w kraju. W branży nie brakuje tele wróżek, wróżbitów i jasnowidzów, zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i występujących na szklanym ekranie. Jednak żadne inne medium nie może równać się ze sławą Jackowskiego. Psycholog postanowił wyjaśnić, na czym polega ten fenomen.

Krzysztof Jackowski - fot. screenshot Youtube @jasnowidzkrzysztofjackowsk5312
Krzysztof Jackowski – fot. screenshot Youtube @jasnowidzkrzysztofjackowsk5312

Dlaczego ludzie słuchają Jackowskiego?

Przepowiednie Jackowskiego śledzi wiele osób, choć nie zawsze się one sprawdzają. Często są także tak ogólnikowo przekazane, że ciężko uwierzyć, iż jest to przepowiednia profesjonalnego jasnowidza, a nie zwykłe przeczucie czy plotka. Taka sytuacja miała miejsce, gdy wróżbita przewidywał pytania na tegorocznych maturach. To nie przeszkadza jednak, by śledziła go liczna grupa zwolenników.

Aktualnie Polacy nie wiedzą, komu ufać, bo wszyscy wydają się z czymś lub z kimś powiązani, a informacje od nich pozyskiwane mogą być obarczone różnymi interesami. Na tym tle jasnowidz mówi, co chce i sprawia wrażenie, że nikt nim nie steruje, a informacje od niego nie są mniej wiarygodne od innych — powiedział psycholog Piotr Mosak w rozmowie z Wirtualną Polską.

Według specjalisty ludzie wierzą i są zainteresowani przepowiedniami sławnego medium, ponieważ nie wiedzą, komu już ufać. W mediach jest duża konkurencyjność i często informacje zależą od koneksji stacji czy powiązań politycznych danych osób. Ludzie czują się zagubieni, odczuwają lęk z powodu niepewności, a także są przytłoczeni przez bieżące problemy i realia. W efekcie szukają odrobiny nadziei, że będzie lepiej lub że będą mogli wcześniej przygotować się na to, co złe. Dodatkowo, w ludzkiej naturze leży ciekawskość. Jackowski nie tylko daje im to wszystko, ale także sprawia wrażenie niezależnego od polityki. To sprawia, że w oczach fanów staje się jeszcze bardziej wiarygodny.

A wy wierzycie w przepowiednie? Byliście kiedyś u wróżki?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Marta Kubacka, Dawid Kubacki - fot. Instagram @_marta_ku_

Marta Kubacka w poruszającym wpisie powiedziała o operacji. Pokazała blizny. „A teraz zaczynam życie od nowa”

Sandra Kubicka - fot. Instagram @sandrakubicka

Sandra Kubicka o macierzyństwie. Mówi o chorobie i drodze do upragnionej ciąży. „Czuję się bezwartościowa jako kobieta”