w

DramatDramat

Prawdziwy horror w słynnym gnieździe bocianów. Z całej rodziny został tylko ojciec!

fot. Facebook

W bocianim gnieździe w Przygodzicach doszło do prawdziwej tragedii. Z całej rodziny pozostał tylko Dziedzic – ojciec. W środę jedyny pozostały pisklak zginął w trakcie straszliwego ataku. Rodzinę bocianów w ostatnim czasie goniło nieszczęście za nieszczęściem.

Życie bocianów z Przygodzic dzięki zamontowanym w ramach projektu „Blisko bocianów” kamerom śledzą tysiące internautów. Ciągły przekaz z gniazda bocianów białych przy Urzędzie Gminy w Przygodzicach (woj. wielkopolskie) można oglądać na stronie internetowej projektu, a inicjatywa znalazła wierne grono fanów.

Tegoroczną wiosną bociany Dziedzic i Przygoda ku wielkiej radości wróciły z ciepłych krajów, a w kwietniu samica złożyła cztery jaja. Internauci cieszyli się powodzeniem rodziny, a nikt nie spodziewał się, jak tragiczny będzie ten sezon.

Wykluł się tylko jeden bocian

Niestety, gniazdo padło celem obcego bociana – Intruza. Wrogi ptak prawie codziennie atakował przygodzicką rodzinę, a Dziedzic i Przygoda musieli bez wytchnienia odpierać napaści. Choć gniazdo początkowo udało się ochronić, podczas walk nieodwracalnie uszkodzone zostały dwa jaja.

Od tego czasu bociany na zmianę wysiadywały dwa pozostałe jajka, ciągle mierząc się z przeciwnikiem. W jednym z ataków Przygoda została ranna i zniknęła ku przerażeniu internautów. Poszukiwania nic nie dały, ale w końcu samica wróciła do gniazda.

Niestety, spokój rodziny nie trwał długo. Gdy w połowie maja wykluł się pierwszy pisklak, okazało się, że ma problemy z oddychaniem. Aby zapobiec śmierci, na specjalnym podnośniku dostał się do niego lekarz, który podał małemu leki na grzybice. Jednocześnie stwierdził on, że drugie jajo już się nie wykluje.

Dramat w gnieździe

Dziedzic i Przygoda całkowicie poświęcili się wychowaniu swojego jedynego dziecka, ale pewnego dnia rodzinę nawiedziła kolejna tragedia – Przygoda nie wróciła z łowów. Do tej pory nie wiadomo, co się z nią stało, ale samica przepadła.

Dziedzic mimo przeciwności losu trwał przy dziecku, cierpiąc z głodu i zmęczenia. Ojciec w poszukiwaniu jedzenia musiał opuszczać gniazdo, zostawiając małego ptaszka bez ochrony. Niestety, podczas jednego z łowów w środę doszło do następnego nieszczęścia. Pod nieobecność Dziedzica gniazdo zostało zaatakowane przez Intruza.

Mały bocian bohatersko stawiał się obcemu ptakowi, który chciał przejąć gniazdo, ale ostatecznie silniejszy Intruz wygrał. Bocianek został podziobany i porwany z gniazda, a specjaliści orzekli, że pisklak nie miał szans na przeżycie.

Z całej rodziny pozostał jedynie sam Dziedzic, który w przeciągu miesiąca stracił bliskich, a gniazdo zostało zajęte przez następną parę bocianów.

Źródło: Facebook – bociany z Przygodzic

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Anna Lewandowska - fot. Instagram @annalewandowskahpba

Anna Lewandowska

Zabił 63-latka, a następnie zbezcześcił jego zwłoki - fot. klodzko.policja.gov

Z zimną krwią zamordował kolegę. To, co zrobił później, by zatuszować ślady zbrodni, wywołuje gęsią skórkę. Bestialstwo!