w

Potężne turbulencje w samolocie lecącym z Londynu. Jedna osoba nie żyje! Dramatyczne nagrania z pokładu obiegły internet (WIDEO)

Tragedia na pokładzie samolotu Singapore Airlines - obrazek poglądowy - fot. Canva
Tragedia na pokładzie samolotu Singapore Airlines - obrazek poglądowy - fot. Canva

Przerażające wieści obiegły media. Na pokładzie samolotu Singapore Airlines lecącego z Londynu do Singapuru 211 pasażerów i 18 członków załogi toczyło rozpaczliwą walkę o życie. Boeing 777-300 ER w padł w potężne turbulencje, w wyniku których jedna osoba poniosła śmierć, a około trzydziestu zostało rannych. Internet obiegło przerażające nagranie.

Statystycznie uważa się, że samoloty są najbezpieczniejszym środkiem transportu, lecz i w powietrzu potrafi rozegrać się dramat. Media obiegła informacja o tragedii, która wydarzyła się na pokładzie lotu SQ321 z Londynu do Singapuru. Boeing 777-300 ER wpadł w potężne turbulencje, w wyniku których jedna osoba zginęła, a co najmniej kilka zostało rannych. Finalnie samolot lądował awaryjnie o godzinie 15:35 na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku.

Potężne turbulencje na pokładzie samolotu Singapore Airlines. Jedna osoba nie żyje

Singapore Airlines uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych linii lotniczych na świecie. W oficjalnym komunikacie, który obiegł internet, podkreślono:

naszym priorytetem jest zapewnienie wszelkiej możliwej pomocy wszystkim pasażerom i załodze na pokładzie samolotu.

Dodano również, że linia lotnicza podjęła współpracę z lokalnymi władzami w Tajlandii, aby wszyscy poszkodowani otrzymali niezbędną pomoc medyczną. Na lotnisku pojawiły się karetki i ratownicy medyczni. Przekazano również kondolencje rodzinie zmarłego pasażera.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie Boeing 777-300 ER lecący z Londynu do Singapuru wpadł w turbulencje, w wyniku których jeden z 211 pasażerów poniósł śmierć. Z danych udostępnianych przez portal FlightRadar24 wynika, że piloci w ciągu dwóch minut obniżyli wysokość lotu z ponad 11 km do 9,5 km. Tę informację potwierdza również agencja AP. Przez niespełna 10 minut maszyna miała pozostawać na tej wysokości, a następnie znowu gwałtownie obniżyła lot.

Urazy spowodowane silnymi turbulencjami są stosunkowo rzadkie w kontekście milionów wykonanych lotów. Jednak poważne turbulencje mogą mieć dramatyczny przebieg i prowadzić do poważnych obrażeń lub, niestety, w tym przypadku do śmierci

– tłumaczył w rozmowie z BBC ekspert ds. lotnictwa, John Strickland.

Internet obiegły mrożące krew w żyłach nagrania i zdjęcia wykonane przez pasażerów. Możecie je zobaczyć poniżej. Na jednym z nich widać, jak kobieta, prawdopodobnie stewardessa, pod wpływem wstrząsów uderza w dach samolotu.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje - fot. AKPA

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Wybitny kompozytor i zdobywca Oscara odszedł po długiej walce z chorobą. „Do końca był wojownikiem”

Monika Mrozowska - fot. Instagram @monikakingamrozowska

Monika Mrozowska przekazała radosne wieści. Już nie jest singielką! Przekonuje: „Jest nam dobrze”