w

DramatDramat HahaHaha SuperSuper

Policjanci weszli na posesję 69-latka. Osłupieli na widok znaleziska

fot. wyroby 69-latka (policja.pl)

Policjanci ze Złotowa w pomieszczeniach gospodarczych leżących na posesji 69-latka odkryli nielegalny alkohol oraz aparaturę do jego produkcji. Bimbrownik tłumaczył się, że 470 litrów zabezpieczonego alkoholu wyrobił „na własne potrzeby”. Teraz grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci ze złotowskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał nielegalnie wytworzony alkohol przechowywany w słojach i plastikowych butelkach.

Do zatrzymania doszło na terenie gminy Lipka, a w czasie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze na terenie posesji mężczyzny odkryli gotowy produkt, urządzenia do produkcji bimbru oraz 15 120-litrowych beczek z zacierem, czyli potrzebnym do produkcji alkoholu półproduktem.

W pomieszczeniach gospodarczych 69-latka łącznie znaleziono aż 470 litrów wytworzonego alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policji, że wytwarzał alkohol na własne potrzeby oraz czasem przekazywał go znajomym w zamian za pomoc.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu złotowskiego usłyszał już zarzuty, a za przestępstwo wyrobu nielegalnych napojów alkoholowych wedle polskiego prawa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, lub nawet pozbawienia wolności do jednego roku.

Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia

– ostrzega wielkopolska policja.
fot. aparatura 69-latka (policja.pl)
fot. wyroby 69-latka (policja.pl)

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mężczyzna potrącił dziewczynkę w świeci - fot. Facebook @Komenda-Wojewódzka-Policji-w-Bydgoszczy

[WIDEO] Przerażające sceny w Świeciu. Mężczyzna potrącił dziecko na przejściu dla pieszych i zwiał!

Chwalił się przestępstwami w autobusie. Nie spodziewał się, że obok stoi… policjant!