w

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Tłumy gwiazd przybyły pożegnać uwielbianego aktora. Kożuchowska, Lubaszenko, Cichopek i Kurzajewski [ZDJĘCIA]

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego - fot. Niemiec/AKPA
Pogrzeb Emiliana Kamińskiego - fot. Niemiec/AKPA

Emilian Kamiński odszedł niespodziewanie 26 grudnia 2022 roku o godzinie 7:30. W środę 4 stycznia odbył się jego pogrzeb, na którym pojawiły się tłumy gwiazd. Przyjaciele ze szklanego ekranu i desek teatru wspólnie opłakiwali jego odejście.

Emilian Kamiński nie żyje. Ceniony i niezwykle lubiany aktor odszedł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7:30. Do ostatnich chwil czuwała przy nim rodzina.

Zmarł przy rodzinie w swoim domu w Józefowie — przekazała rzeczniczka Teatru Kamienica, Patrycja Pawlik.

Od dłuższego czasu borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na początku minionego roku przeszedł operację i choć na początku czuł się znacznie lepiej, efekty nie były długotrwałe.

To być może są jakieś sprawy „pocovidowe”, nie mam żadnego problemu, normalnie pracuję. Grałem w weekend sztukę „W obronie jaskiniowca”, która jest strasznie wymagająca, więc chyba ze zdrowiem jest dobrze. Przecież każdy coś ma, wystarczy spojrzeć na mój PESEL, mam prawie siedem dych, to czasem zdrowie siada — tłumaczył w lutym Plejadzie.

Dopiero po jego śmierci wyszło na jaw, że 70-latek miał trudności z oddychaniem i nawet nowoczesne terapie nie były w stanie mu pomóc.

On kochał swój teatr i bał się, że już nigdy nie wróci na scenę, bo rokowania nie były najlepsze. Miał problemy z mówieniem i z oddychaniem. Kilka razy był w szpitalu, ale było coraz gorzej, mimo że miał najlepszą opiekę i zastosowano u niego nowoczesną terapię. Zdrowie niestety nie wracało – przekazał informator Super Expressu.

W środę 4 stycznia w godzinach popołudniowych rodzina, przyjaciele i fani towarzyszyli aktorowi w ostatniej drodze. Uroczystość miała charakter państwowy.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Na ceremonii żałobnej pojawiły się prawdziwe tłumy. Przed kościołem ustawiła się rzesza fanów Kamińskiego, a wewnątrz można było dostrzec pogrążoną w żałobie rodzinę oraz przyjaciół ze szklanego ekranu i desek teatru. Justynę Sieńczyłłoukochaną żonę Emiliana, przez cały czas wspierała siedząca obok Dorota Kamińska, siostra aktora.  

W ostatniej drodze towarzyszyli Emilianowi: Małgorzata Kożuchowska, Michał Meyer, Katarzyna Ptasińska, Robert Rozmus, Jacek Kawalec, Joanna Racewicz, Olaf Lubaszenko, Jarosław Boberek, Sławomira Łozińska, Andrzej Precigs, Dorota Stalińska, Dorota Kamińska, Grzegorz Wons, Sylwester Maciejewski, Katarzyna Skrzynecka, Sambor Czarnota, Przemysław Cypryański, Michał Lesień, Jacek Rozenek, Daria Widawska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Szałajko, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, Monika Richardson z Konradem Wojterkowskim, Hanna Śleszyńska i inni. Po mszy świętej kondukt żałobny udał się na Cmentarz Powązkowski — Wojskowy. Kamiński spoczął w Alei Zasłużonych.

 

Zdjęcia z pogrzebu Emiliana Kamińskiego znajdziecie w galerii poniżej.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Jarosław J. - AKPA

Jarosław J. popadł w konflikt z prawem. Lada chwila odpowie przed sądem za karygodne zachowanie. „Ofiary wyszukiwał w sieci”

Jeremy Renner miał wypadek - fot. Instagram @jeremyrenner

Jeremy Renner miał poważny wypadek. Tabloid dotarł nagrania rozmowy z operatorem numeru alarmowego. Szczegóły mrożą krew w żyłach