w ,

Piotr Gąsowski ostro skrytykował pomysł wprowadzenia lex Tusk. „To jest postępowanie niegodne, niekompetentne, SZKODLIWE”

Piotr Gąsowski - fot. Instagram @piotr.gasowski.official
Piotr Gąsowski - fot. Instagram @piotr.gasowski.official

W ostatnim czasie głównym tematem rozmów stała się podpisana przez prezydenta RP ustawa nazywana potocznie lex Tusk. Wielu przedstawicieli świata show-biznesu nie kryje się ze swoimi poglądami i otwarcie krytykuje najnowszy pomysł partii rządzącej. Do grona tego dołączył Piotr Gąsowski, który nie szczędził gorzkich słów pod adresem głowy państwa.

Lex Tusk to ostatnio najgorętszy temat w polskich mediach i internecie. Ustawa ta powołuje Państwową Komisję do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022. Mimo początkowego sprzeciwu Senatu i sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, Andrzej Duda podpisał dokument, a następnie zdecydował, że odeśle ją do Trybunału Konstytucyjnego w trybie następczym, aby zaczęła obowiązywać już następnego dnia. Dopiero po czasie uzmysłowił sobie, że w ustawie należałoby nanieść kilka poprawek.

Gdy ta szokująca informacja obiegła media, nagle wielu przedstawicieli świata show-biznesu zaczęło głośno wyrażać swoje niezadowolenie. W gronie tym znalazły się nawet osoby, które dotychczas konsekwentnie omijały wszelkie tematy związane z polityką. Na mocne wyznanie zdobył się Piotr Gąsowski, który nie zostawił na prezydencie i partii rządzącej suchej nitki.

Piotr Gąsowski ostro podsumowuje decyzje Andrzeja Dudy

Były prowadzący program Twoja Twarz Brzmi Znajomo na swoim profilu na Instagramie, wystawił Andrzejowi Dudzie „laurkę”, w której wytknął mu, że bez zastanowienia realizuje wszystkie pomysły Naczelnika z Nowogrodzkiej. W jego ocenie dało się to odczuć w chwili podpisywania przez niego lex Tusk, ustawy, której w jego ocenie nawet dokładnie nie przeczytał.

Przyszedł taki czas, ze już nie chce by grzecznym rozmówcą, tłumaczącym, iż koloryt tego świata polega m.in. na różnorodności poglądów. Nadal tak uważam, ale nie o poglądy tu chodzi tylko o podstawowa przyzwoitość! Pan Prezydent, którego nie wybierałem, ale jako obywatel demokratycznego kraju, uszanowałem wybór większości moich Rodaków, spowodować bezpowrotną utratę szacunku…do samego siebie… Utratę szacunku osób, którym bliskie są idee demokratyczne. Utratę szacunku prawników, konstytucjonalistów, a co istotne… utratę wielu jego sympatyków. Pan doktor prawa administracyjnego, podpisuje ustawę, której nawet nie miał szansy przeczytać ze zrozumieniem

Piotr dodał, że ten akt prawny nie wywołałby tak ogromnego oburzenia, gdyby cokolwiek wnosiła, a przede wszystkim była konstytucyjna. W jego mniemaniu zrobiono to wyłącznie po to, by zniszczyć wroga, czyli Donalda Tuska.

Zanim Pan Prezydent zrozumiał, o co chodzi, uległ presji Naczelnika z Nowogrodzkiej… Nie byłoby w tym niczego strasznego, gdyby ten doktor prawa nie był… naszym Prezydentem! Prezydentem RP! Gdyby ta ustawa była konstytucyjna! Gdyby była mądra i pożyteczna… I gdyby tak się Pan Prezydent nie spieszył! Miał przecież na to 21 dni! Ale nasz Naczelnik nakazał zrobić to już i koniec! Przecież trzeba było zniszczyć obsesyjnego wroga Naczelnika, „niemieckiego namiestnika” i „ruskiego agenta” Tuska!

Dalej było tylko mocniej. Zdaniem dziennikarza prezydent nie miał innego wyjścia, jak tylko podpisać kontrowersyjną ustawę. Dopiero po fakcie zorientował się, że zawiera ona błędy, które należy poprawić, a więc ją… zawetował. Mimo to celebryta uważa, że naród już mu tego nie zapomni.

Co miał zrobić, biedny Pan Prezydent jako Mieszkaniec „Największego Piórnika”, który mieści się przy Krakowskim Przedmieściu?! Wziął i podpisał! Po czym okazało się, ze tusz się rozlał, powstał „kleks” za „kleksem”! Pan Prezydent, przerażony skalą tej „powodzi”, postanowił „wyczyścić te kleksy” czyli… tak samo jak bezmyślnie podpisał tak teraz szybko, po trzech dniach „znowelizował”, czyli zawetował, podpisaną przez siebie ustawę! Ale tych „kleksów” już się nie wyczyści i nie zmaże! Tego rozlanego tuszu, nie da się zatuszować. Nigdy!

Na koniec dodał, że 4 czerwca wybiera się na marsz organizowany przez Donalda Tuska, a postępowanie obecnej głowy państwa nazwał szkodliwym i niekompetentnym.

To jest postępowanie niegodne, niekompetentne, szkodliwe, nieodpowiedzialne, niemądre i takie… żałosne! Nie jest Pan „niezłomny” jak Pan deklarował! Zresztą, nigdy Pan nie był! […] Panie Prezydencie! Wstyd! I mówię to ze szczerym, obywatelskim bólem! Mimo wszystko pomacham Panu z trasy marszu, 4. czerwca, bo nadal jest Pan (niestety) Prezydentem mojego Kraju.

Pod publikacją zaroiło się od komentarzy gwiazd, celebrytów i internautów, którzy mają podobne zdanie na ten temat:

  • Hanna Śleszyńska: Smutne to i prawdziwe.
  • Andrzej Chyra: Petarda. W sam środek Dudy.
  • Katarzyna Grochola: Do zobaczenia 4-go!
  • Panie Piotrze, straszne to jest, że wszystko, co Pan napisał, jest przerażającą prawdą.
    Tak bardzo chciałabym, aby się Pan mylił. I przeraża mnie tez to, ilu ludzi nadal potrafi to sobie JAKOŚ wytłumaczyć.
  • Obciach straszny. Prawdziwe polowanie na czarownice. 8 lat szczucia na DTuska przyniosło efekt taki, że elektorat pisu wykuł na blachę jego pseudoprzewiny. Dziękuję, że Pan będzie na marszu. Musimy wrócić do siebie!
  • Panie Gąsowski z całym szacunkiem, nie jestem za pisem ani za PO, a w sumie za żadną z tych partii, bo najlepiej ich do jednego wora i utopić, jedni okradali i sprzedawali, co się da, afera za aferą drudzy chociaż nie sprzedają, to też afery i rozdawnictwo za darmo z pieniędzy pracujących ludzi, według mnie kiedy nieżyjący pan Olszewski chciał odkryć wszystkie karty, kto współpracował z komuną i esbecją, potrafili w ciągu jednej nocy go odwołać, pytanie dlaczego? Kto co miał do ukrycia? Taki wniosek powinien być złożony już 8 lat temu a winni przekrętów i współpracy z Moskwą powinni pierdzieć w pasiakach. Teraz to już za późno, chociaż zastanawia mnie dlaczego tak nagle co niektórzy drą japę o braku demokracji i łamaniu konstytucji.

A wy wybieracie się na marsz do Warszawy?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Katarzyna Pakosińska - fot. AKPA

Katarzyna Pakosińska straciła ciążę. W osobistym wyznaniu opowiedział o tym trudnym doświadczeniu. „Stała się najstraszniejsza rzecz”

Krzysztof Pachucki - fot. Instagram @rolnikszukazonytvp

Mija rok od śmierci Krzysztofa Pachuckiego z programu „Rolnik szuka żony”. Dla Bogusi był to ogromny cios. Teraz jej córka przerywa milczenie