w

Pijany kierowca potrącił strażaka. 20-latek zmarł na miejscu. Koledzy z jednostki żegnają go w pięknych słowach

Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @Irina Iriser
Zdjęcie poglądowe - fot. Pixabay @Irina Iriser

W miniony weekend w Radziszewie (woj. zachodniopomorskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 20-letni strażak zginął na przejściu dla pieszych. Koledzy z jednostki żegnają go w pięknych słowach.

Gdy tylko rozbrzmiewał dźwięk syreny, od razu zrywał się z miejsca i ruszał, by nieść pomoc innym. Ostatniego alarmu w najbliższej jednostce już niedane mu było usłyszeć… W sobotę 25 czerwca w miejscowości Radziszewo doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 20-letni strażak.

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił młodego strażaka

Oskar przed godziną 7 zbliżał się do przejazdu kolejowego w Radziszewie, gdy nieoczekiwanie wjechał w niego rozpędzony samochód, który prowadził pijany kierowca. Rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie, st. kpt. Tomasz Kubiak poinformował, że zespół ratownictwa medycznego stwierdził u poszkodowanego brak czynności życiowych.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy jednostki ochrony przeciwpożarowej. Lokalne media przekazały, że kierujący miał 1.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku.

Ofiarą okazał się 20-letni druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziszewie. Jego przyjaciele po kilku godzinach od jego śmierci opublikowali w mediach społecznościowych wzruszające pożegnanie.

Nagle i niespodziewanie, na wieczną wartę odszedłeś od nas druhu Oskarze. Pomagaj nam, tym razem z góry.

Strażak zginął w wypadku drogowym - fot. screenshot Facebook @OSP Radziszewo
Strażak zginął w wypadku drogowym – fot. screenshot Facebook @OSP Radziszewo

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Marzena Kipiel-Sztuka - fot. AKPA/Telus

Przejęci fani zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla Marzeny Kipiel-Sztuki. Zebrano kilka tysięcy złotych, jednak nie trafią one do aktorki. Jak to?!

Groźne wypadki autobusów na Dolnym Śląsku - fot. OSP Ścinawka Dolna, OSP Pisarzowice

Dramat na Dolnym Śląsku! W weekend doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem autokarów. Ponad trzydziestu rannych