w

Patryk Vega chce nagrać film o Kamilu Durczoku! Ma już konkretny plan, w jaki sposób przedstawi historię dziennikarza

Patryk Vega, Kamil Durczok, Instagram
Patryk Vega, Kamil Durczok, Instagram

Patryk Vega ma już pomysł na kolejny film. Tym razem chce przedstawić widzom historię Kamila Durczoka. Nie uwierzycie, do kogo porównał zmarłego dziennikarza!

Kamil Durczok był jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Na początku kariery związany był z radiem, w którym odniósł spektakularny sukces już jako 24-latek. Krótko po tym przeszedł do Telewizji Polskiej, w której okazał się być prawdziwym objawieniem. W pocie czoła pracował na swój sukces, co uhonorowano Złotym Krzyżem Zasługi za wpływ na rozwój stacji.

Wiele osób podejrzewało, że wiedzie naprawdę udane życie prywatne, jednak wcale tak nie było. Po kilku latach pracy w Faktach na jaw wyszło, że dopuszczał się m.in. mobbingu i molestowania seksualnego. Wszystko obnażyły dwa artykuły, które pojawiły się na łamach tygodnika Wprost. Zaraz po tym ruszył proces i istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że kilka następnych lat spędzi w więzieniu. Popadł też w uzależnienie od alkoholu, które wyniszczyło jego organizm. Brat Kamila w najnowszym wywiadzie zdradził, że zmarł po tym, jak doznał poważnego krwotoku z przewodu pokarmowego. Mimo błyskawicznej reakcji lekarzy nie udało się go uratować.

Kamil zaczął się bardzo źle czuć w niedzielę. W poniedziałek, 15 listopada, był już u mamy. To ona zadzwoniła do mnie, żeby powiedzieć, że z Kamilem się źle dzieje. Zastałem go w kałuży krwi, krwotok był ogromny. Odwiozłem go do szpitala na Ligocie. Był bardzo osłabiony. Zdążyliśmy sobie tylko powiedzieć: „Trzymaj się”. Lekarz przekazał mi, że stan Kamila jest bardzo poważny. Dodał: „Proszę być przygotowanym na wszystko, stan jest bardzo ciężki”. Dwukrotnie go reanimowano, był kolejny krwotok, sytuacja stała się dramatyczna. 16 listopada o godz. 6.02 zadzwonili ze szpitala, że Kamil nie żyje.

Patryk Vega chce nagrać film o Kamilu Durczoku

Patryk Vega słynie z tego, że tworzy bardzo kontrowersyjne filmy, w których często obnaża prawdę o otaczającej nas rzeczywistości. Okazuje się, że życiorys Kamila Durczoka zainspirował go do stworzenia filmu o nim. Przypomnijmy tylko, że dziennikarz był wmieszany w głośną aferę, a jego była żona przyznała, że rozstał się z nią, ponieważ zdradzał ją z kilkoma kobietami. Zdradziła, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest wielostronne uzależniony, w tym m.in. od seksu.

Że jest wielostronnie uzależniony. Nie miałam tej świadomości. A jeśli mi się kiedyś pojawiła taka myśl, to ja zwyczajnie wyparłam. Nie miałam dowodów. Byłam daleko — powiedziała w wywiadzie dla Fashion Magazine.

Vega niedawno ogłosił, że nie będzie już nagrywał w Polsce, jednak wiele wskazuje na to, że może się to zmienić. Pudelek skontaktował się z osobą odpowiedzialną za jego ostatnią produkcję pt. Miłość, seks & pandemia, która powiedziała, że reżyser bardzo chciałby nagrać film opowiadający o życiu Kamila.

Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie. Zdaniem Patryka Kamil Durczok to postać rodem z Dostojewskiego. A to wszystko historia jego kariery, wzlotów i upadku na tle blichtru show biznesu: wielkie pieniądze, ludzie z pierwszych stron gazet, politycy, narkotyki, kobiety, molestowanie, alkohol i płatna miłość

Wybralibyście się na ten film do kina?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Krzysztof Jackowski, fot. YouTube

Krzysztof Jackowski jest pewny, co czeka nas w Wielkanoc! Tym razem jego wizja jest bardziej optymistyczna

Rosyjski okręt poprosił o zatankowanie. Tak brzmiała odpowiedź (VIDEO)