w

DramatDramat

Opiekunka wyszła na chwilę do łazienki. Wtedy doszło do tragedii. Nie żyje dwuletnia dziewczynka

fot. ul. Mangalia (Google Street View)

Na warszawskich Stegnach doszło do wielkiej tragedii. Dwuletnia dziewczynka wypadła z 9. piętra, kiedy to jej opiekunka udała się na chwilę do toalety. Dziecka nie udało się uratować, a opiekunka usłyszała zarzuty.

8 czerwca na warszawskich Stegnach z 9. piętra hotelu wypadła dwuletnia dziewczynka. Do tragicznej sytuacji doszło przy ul. Mangalia. Świadkowie zdarzenia, a następnie wezwani na miejsce ratownicy medyczni próbowali reanimować dziecko, ale dwulatka nie przeżyła.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Opiekująca się dzieckiem kobieta spuściła na chwilę dziecko z oka i poszła do toalety, a wtedy dziewczynka wypadła z 9. piętra.

Badanie alkomatem wykazało, że zarówno opiekunka, jak i mama dziecka, która pracuje w hotelu, były trzeźwe. Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku wszczęła Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Mokotowa.

Zarzuty dla opiekunki

Jak od rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, opiekunka dwuletniej dziewczynki usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo, będąc osobą, nad którą ciążył obowiązek opieki w chwili wypadku. Kobiecie może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Nie może opuszczać kraju” – podkreśliła prokurator.

Źródło: PAP ; Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Urodziła nie wiedząc, że jest w ciąży - fot. Pexels @Vidal Balielo Jr.

Urodziła synka, nie mając pojęcia o tym, że jest w ciąży. 20-latka akurat szykowała się na imprezę urodzinową

Mijała się z ciągnikiem na drodze. Rolnik zauważył, że coś jest nie tak. Zastał go wstrząsający widok