w

Ojciec porzucił swoje dzieci w lesie. Ich płacz usłyszał policjant

fot. Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

W powiecie chrzanowskim doszło do szokującej sytuacji. 36-letni mężczyzna porzucił własne dzieci na terenie lasu. Informacje o zdarzeniu przekazał Komisariat Policji w Libiążu.

2 lipca w Libiążu powiecie chrzanowskim doszło do nietypowego incydentu. 36-letni mężczyzna przed południem odebrał od byłej partnerki ich wspólne dzieci, z którymi miał udać się na wycieczkę.

Mężczyzna wraz z dziećmi pojechał samochodem do lasu leżącego przy ulicy Chrzanowskiej w Libiążu, gdzie zaparkował auto na leśnym parkingu.

Porzucił dzieci w lesie

Jak relacjonują policjanci, 36-latek zaczął przesłuchiwać swoje dzieci, wypytując je o sprawy rodzinne. Te nie zdecydowały się jednak mu odpowiedzieć, więc zdenerwowany mężczyzna zostawił je w lesie.

Na parkingu leśnym próbował wyciągnąć od swoich dzieci w wieku 16 i 11 lat prywatne informacje. Dzieci, z uwagi na złe zachowanie taty, ze stresu nie potrafiły z nim rozmawiać. Po chwili mężczyzna odjechał z parkingu leśnego, zostawiając na nim dzieci” – relacjonuje policja w Libiążu.

Funkcjonariusze przekazali, że mimo trudnej i stresującej sytuacji, dużą odpowiedzialnością wykazała się nastolatka, która zdecydowała się szukać pomocy dla siebie i młodszego brata kierując się w stronę najbliższych zabudowań.

Policjant usłyszał płacz dzieci

Porzucone rodzeństwo zauważył spacerujący po lesie policjant, który na co dzień pracuje w Krakowie. Mężczyzna zaopiekował się płaczącymi i przerażonymi dziećmi oraz powiadomił służby.

Rodzeństwo od wezwanych na miejsce policjantów odebrała mama nastolatków. W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem ojcem rodzeństwa zajmie się Sąd Rejonowy w Chrzanowie.

Źródło: Małopolska Policja ; Policja w Libiążu

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Małgorzata Rozenek - fot. Instagram @m_rozenek

[GALERIA] Małgorzata Rozenek przeprowadziła się do nowej willi. Za jej wynajem płaci krocie! Zajrzeliśmy do środka

Mała dziewczynka zaśpiewała hymn Ukrainy w szpitalu - fot. screenshot Twitter @Gerashchenko_en

[WIDEO] Malutka dziewczynka z objętego wojną Dniepru zaśpiewała w szpitalu hymn Ukrainy. Medycy z trudem powstrzymywali łzy