w

Ogromny pożar zboża na pniu w Zbąszyniu! Niszczycielski żywioł strawił 60 hektarów. Dym było widać z kilkudziesięciu kilometrów [ZDJĘCIA]

Pożar zboża na pniu w Nowej Wsi Zbąskiej - fot. screenshot Facebook @StormChasersCzerniejewo
Pożar zboża na pniu w Nowej Wsi Zbąskiej - fot. screenshot Facebook @StormChasersCzerniejewo

W niedzielny wieczór (31 lipca) w Nowej Wsią Zbąskiej koło Zbąszynia doszło do ogromnego pożaru. Ogień strawił kilkadziesiąt hektarów zboża oraz sporą część lasu.

To prawdziwa tragedia. We Nowej Wsi Zbąskiej w niedzielny wieczór wybuchł ogromny pożar. Straż otrzymała informację około godziny 18. Po dojechaniu na miejsce ich oczom ukazał się przerażający widok.

Pożar zboża koło Zbąszynia

Informację o zdarzeniu przekazał st. kpt. Damian Żukrowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. W krótkim oświadczeniu zdradził, jak ogromne szkody wywołał niszczycielski żywioł.

Ogień objął 60 hektarów zboża na pniu, żyta. Do tego pożarem objętych zostało 5 hektarów lasu — wyznał.

Na miejsce skierowanych zostało 28 zastępów straży pożarnej z powiatu wolsztyńskiego, świebodzińskiego i nowotomyskiego. Akcja gaśnicza przebiegła bardzo sprawnie i w krótkim czasie opanowano ogień.

W tej chwili nasze działania, jeśli chodzi o pożar zboża, już się zakończyły, natomiast jeśli chodzi o działania w lesie, to jesteśmy w trakcie dogaszania — dodał.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że obyło się bez osób poszkodowanych. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać tumany siwego dymu, który widoczny był z kilkudziesięciu kilometrów. Trzeba przyznać, że wyglądało to bardzo groźnie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

[VIDEO] Dręczył starszego pana w windzie. Dostał natychmiastową nauczkę, gdy pojawili się jego znajomi

Jarosław Bieniuk, Anna Przybylska - fot. AKPA/Gałązka, Instagram @aniablond

Jarosław Bieniuk pokazał niepublikowane dotąd zdjęcie z Anną Przybylską. Potrafiła się dobrze zabawić