w ,

Nie żyje Kazimierz Mazur. Aktor znany z „Barw szczęścia” odszedł w wieku 74 lat

Nie żyje Kazimierz Mazur - fot. AKPA/Piętka Mieszko
Nie żyje Kazimierz Mazur - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Bardzo przykre wieści obiegły media. Kazimierz Mazur nie żyje. Miał 74 lata. Od lat wcielał się w postać Tomasza Wiśniewskiego w serialu Barwy szczęścia. Czy znane są przyczyny śmierci?

Nie żyje Kazimierz Mazur. Informację o śmierci jako pierwszy przekazał jego syn i imiennik, Kazimierz. W krótkim komunikacie wyjaśnił, że 74-latek odszedł we wtorek 6 września po długiej i ciężkiej chorobie. Pożegnalny wpis opublikowała w mediach społecznościowych agencja Wink Media, z którą od lat współpracował zmarły aktor.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia — napisano.Także na oficjalnym profilu Barw szczęścia opublikowano poruszające ostatnie pożegnanie.

Z wielkim żalem informujemy, że po długiej i ciężkiej walce z chorobą odszedł Wspaniały Aktor Kazimierz Mazur.

Odszedł człowiek nie do zastąpienia, który każdego dnia robił na nas wrażenie swoim talentem, niezwykłym profesjonalizmem, serdecznością, optymizmem i niezapomnianym poczuciem humoru.

Dziękujemy Ci za wszystkie przepiękne chwile i dobroć, którą obdarzyłeś swojego Tomasza. Nigdy Cię nie zapomnimy.

W imieniu przyjaciół i współpracowników z planu serialu „Barwy szczęścia” składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim.Nie żyje Kazimierz Mazur

Kazimierz Mazur urodził się 2 grudnia 1948 roku we Wrocławiu. W 1974 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, jednak swoją przygodę z aktorstwem zaczął nieco wcześniej. Już w latach 1961-1962 podkładał głos w amerykańskim serialu animowanym pt. Kocia ferajna, a na szklanym ekranie zadebiutował w 1973 roku w produkcji Wielka miłość Balzaka, w której wcielił się w postać członka służby Hańskich.

Kazimierz miał na swoim koncie wiele ról w kultowych polskich produkcjach. Widzowie mogą kojarzyć go z takich filmów i seriali, jak: Noce i dnie, Daleko od szosy, Rozmowy kontrolowane, Czterdziestolatek. 20 lat później, Goodbye Rockefeller, Panna z mokrą głową, Awantura o Basię, Plebania czy Wiedźmin. Ogromną popularność przyniosły mu także Barwy szczęścia, w których od 2014 roku wcielał się w postać Tomasza Wiśniewskiego.

Mazur był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była Beata Bogdańska-Mazur, która zajmowała się organizacją i finansowanie, koncertów, spektaklów teatralnych i operowych. Para doczekała się syna, Kazimierza Mazura, którego widzowie mogą kojarzyć z Na Wspólnej. Drugą żoną aktora była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą mieszkał w miejscowości Komaszyce pod Kielcami.

Mazur był rodzimowiercą. Jest to system wierzeń etnicznych, które odwołują się najczęściej do tradycji przedchrześcijańskich. System ten składa się z zespołu poglądów opartych głównie na mitologii i wierzeniach lokalnej społeczności. Był współzałożycielem powstałego i zarejestrowanego w 1995 roku Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym sprawował funkcję Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.

Rodzinie i bliskim Kazimierza Mazura składamy najszczersze kondolencje.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

[VIDEO] Koszmarne potrącenie w Zielonej Górze. Policja udostępniła szokujące nagranie z monitoringu

Antoni Królikowski, Joanna Opozda - fot. AKPA/Piętka Mieszko

Antek Królikowski w szczerym wywiadzie wyznał, że NIGDY nie mieszkał z żoną! „Małżeństwo w moim życiu nie wyszło”