w

Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej. Michael Moritz był cenionym radiowcem

Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej - fot. AKPA Kurnikowski
Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej - fot. AKPA Kurnikowski

Michael Moritz nie żyje. Ceniony radiowiec i były mąż Pauliny Młynarskiej odszedł nieoczekiwanie. Kto jako pierwszy przekazał informację o jego śmierci? Czym dokładnie się zajmował?

Michael Moritz pochodził ze Stanów Zjednoczonych, jednak życie tak pokierowało jego losem, że w latach 90. przeniósł się do Polski, by rozwijać rodzinny biznes — był właścicielem prężnie rozwijającej się sieci Subway. Z uwagi na to, że bardzo interesował się muzyką, stworzył rozgłośnię internetową. Jak mówił w 2009 roku w wywiadzie dla miesięcznika Własny Biznes Franchising, przez przypadek został pełnoetatowym radiowcem.

Media nie są dla mnie sposobem na zarabianie pieniędzy, chociaż muszę przyznać, że ostatnio zacząłem czerpać z nich zyski. Jednak przez pierwsze sześć lat, kiedy pracowałem w radiu i tworzyłem własną rozgłośnię internetową, prawie nie zarabiałem. To było moje hobby, choć nie sądziłem, że zajmę się tym w Polsce. Zdecydował o tym przypadek. W klubie Akwarium spotkałem się z Mariuszem Adamiakiem, promotorem jazzu w Polsce. Spodobał mu się mój amerykański akcent i zaproponował pracę w ówczesnym Radiu Jazz. Teraz prowadzę programy w Radiu PiN.

Szybko zaczął odnosić pierwsze sukcesy, a jego audycje wzbudzały coraz to większe zainteresowanie. W 2005 roku na planie Miasta Kobiet poznał Paulinę Młynarską. Zakochani po dwóch latach znajomości wzięli ślub, jednak ich małżeństwo nie trwało długo. W 2010 roku głośno było o tym, że dziennikarka rozwiodła się z czwartym mężem.

Nie żyje były mąż Pauliny Młynarskiej — Michael Moritz

Moritz od 2014 roku prowadził w Radio Kampus audycję Mike Check. Słuchacze bardzo cenili jego niewysublimowany gust muzyczny i niebywały talent do tworzenia ciekawych połączeń. To właśnie rozgłośnia jako pierwsza przekazała informację o śmierci DJ-a.

Odszedł Michael Moritz.

Zmarł świetny radiowiec, znawca amerykańskiej muzyki, dj i wspaniały kolega.

Z Radiem Kampus Michael był od 2014 roku — prowadził niedzielną audycję Mike Check!

Wcześniej związany m.in. z Radiem Jazz i Radiem PiN. Michael jako Amerykanin prowadzący audycje po polsku był na pewno inspiracją dla wielu młodszych kolegów radiowców. Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimi Hendrix, Nelly, Panterę i Milesa Davisa.

Michael był też zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu.

Jest nam smutno.
Żegnamy i dziękujemy…

Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Michaela. 6 listopada poinformował jednak, że zmaga się z grypą i dopiero za tydzień wróci do wypełniania swoich obowiązków.

Sorry grypa mi dopadła, do usłyszenia za tydzień — napisał na Facebooku.

Pogrążonej w żałobie rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Dorota Zawadzka odpowiedziała na komentarz internauty. Wytknął jej, że „jest duża i ma sporą nadwagę”

Marcin Hakiel otrzymał jeden WARUNEK od swojej nowej partnerki. Chodzi o Cichopek i Kurzajewskiego. „Zgodził się”