w ,

Nie żyje 17-letni syn ​Sinead O’Connor. Wokalistka znalazła winnych śmierci: „Będzie pozew”

fot. Facebook & Twitter screenshot

Sinead O’Connor jest pogrążona w żałobie po śmierci nastoletniego syna. Sinead wyznaczyła winnych i zebrała się na szczery apel do nastolatków rozważających samobójstwo.

O śmierci syna Sinead O’Connor poinformowała na Twitterze we wzruszającym wpisie. Shane O’Connor poszukiwany był od dwóch dni, po tym, jak zbiegł ze specjalnej placówki, w której został umieszczony po nieudanych próbach samobójczych. Ciało chłopaka zostało odnalezione przez policję 8 stycznia.

– „Mój piękny syn, światło mojego życia, zdecydował się zakończyć swoją walkę na ziemi i teraz jest z Bogiem. Niech spoczywa w pokoju i niech nikt nie idzie w jego ślady. Moje kochanie, bardzo cię kocham. Spoczywaj w pokoju” – napisała zrozpaczona piosenkarka.

Kto jest winny?

Sinead O’Connor winą za śmierć swojego syna obarcza szpital. W końcu specjalistyczna placówka miała właśnie zapobiegać ewentualnym próbom samobójczym, a Shane miał być monitorowany 24 godziny na dobę.

– „W jaki sposób straumatyzowany 17-latek, który był w szpitalu Tallaght ze względu na próby samobójcze, był w stanie zaginąć? Szpital oczywiście nie bierze na siebie odpowiedzialności. Co się stało z moim synem, gdy był pod ich opieką? Będzie pozew” – zapowiedziała.

Wokalistka jest sfrustrowana działaniami irlandzkich organizacji, bo nadal nie dostała informacji dotyczących okoliczności ucieczki 17-latka z ośrodka.

– „26 godzin po śmierci mojego syna, który był pod tak zwaną opieką stanu irlandzkiego w postaci Tusli [Irlandzka Agencja ds. Dziecka i Rodziny], nadal nie otrzymałam żadnej informacji. Brak jakichkolwiek wiadomości od Tusli jest niedopuszczalny” – pisała.

Sinead nawołuje do systemowych zmian w działaniu agencji.

Apel do nastolatków

10 stycznia, po oględzinach ciała, Sinead opublikowała też szczerą wypowiedź skierowaną do nastolatków z myślami samobójczymi.

– „Wiadomość dla nastolatków, którzy rozważają tą głupią opcję, którą wybrał mój syn” – adresuje apel Sinead. – „Widziałam dużo zmarłych osób w moim życiu i mój syn był jedyną z nich, na którego twarzy nie malował się spokój. Samobójstwo nie przyniesie wam spokoju. To jest kłamstwo.

Shane był jednym z czwórki dzieci gwiazdy.

Źródła: Twitter – OhSineady ; The Hollywood Reporter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Małgorzata Kożuchowska zasmucona, że jej 7-letni syn był znudzony obrazem Picassa

Kate Middleton obchodzi 40. urodziny. Pałac opublikował zjawiskowe portrety księżnej z biżuterią Diany. Wypowiedział się były fotograf rodziny królewskiej