w

Nagle zaczął słabnąć. Drut przebił serce pięcioletniego chłopca. Na skórze widać było jedynie draśnięcie

fot. fot. zdjęcie ilustracyjne (Pexels) / Facebook

W Łodzi doszło do przerażającego zdarzenia. Gdy mama kosiła trawę kilka metrów od swojego synka, nagle kosiarka trafiła na przeszkodę, a dziecko rozpłakało się i zaczęło słabnąć. W szpitalu okazało się, że kilkucentymetrowy drut wbił mu się do serca.

Do sytuacji doszło w zeszły czwartek, 18 sierpnia. O zdarzeniu poinformowała w mediach społecznościowych fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi „Mamy serce”.

Okazało się, że do placówki w wyniku szokującego zdarzenia trafił pięcioletni chłopiec. Jak ustalono, mama chłopca kosiła trawę i najechała na przeszkodę, co skutkowało wystrzeleniem metalowego druta spod kosiarki.

Mama chłopca kosiła trawę kosiarką. Synek chciał do niej podbiec i gdy był jeszcze w odległości kilku metrów, nagle kosiarka jakby trafiła na kamień. Dziecko zaczęło płakać i okazało się, że ma ranę z lewej strony w okolicach żeber – opisuje Fundacja.

5-latek zaczął odczuwać ból i powiedział mamie, że coś go kłuje. Chłopiec na koszulce miał mały ślad krwi, a rana na skórze wyglądała jedynie jak draśnięcie. Mama opatrzyła ranę plastrem, ale chłopiec zaczął słabnąć z minuty na minutę.

Lekarze uratowali życie chłopca

Wtedy kobieta wezwała pomoc, a Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało pięciolatka do ICZMP w Łodzi. Na miejscu dopiero USG serca i echo serca wykazały, że w sercu chłopca znajduje się długi na kilka centymetrów drut.

Lekarze z powodzeniem przeprowadzili operację i wyciągnęli ciało obce z lewej komory serca. Chłopiec czuje się dobrze, ale na wypadek infekcji zostały mu podane antybiotyki.

Około pięciocentymetrowy drut pochodził najprawdopodobniej z fragmentu siatki ogrodzeniowej, na który najechała kosiarka.

Okazało się, że miał wyjątkowego pecha i równocześnie niesamowite szczęście – powiedział dla TVN Marek Kopala, kierownik kliniki kardiochirurgii w ICZMP.

Źródło: TVN ; Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel - fot. AKPA

Dzisiaj odbędzie się pierwsza sprawa rozwodowa Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela! Przed rozprawą aktorka zabrała głos

Znana aktorka nie poddaje się w walce z rakiem piersi: „Nie jestem gotowa, by odejść”