w

Muzycy z Golec uOrkiestra chwalą się dziećmi. Ich pociechy mają talent. „Widać, że jest iskra w tym wszystkim”

Łukasz i Paweł Golec - fot. Instagram @golecuorkiestra
Łukasz i Paweł Golec - fot. Instagram @golecuorkiestra

Golec uOrkiestra gościli wśród gwiazd na Polsat SuperHit Festiwal 2023. Muzycy raczej wolą opowiadać publicznie o swojej muzyce, ale przy okazji postanowili pochwalić się także pociechami. Okazuje się, że te także mają smykałkę do muzyki.

Golec uOrkiestra to jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce, a także jeden z najdłużej występujących na scenie. W dodatku to rodzinna sprawa, ponieważ częścią grupy są bracia Golec i żona jednego z nich, Edyta. Zespół nieprzerwanie występuje od 1998 roku i znany jest z takich hitów, jak Lornetka, Crazy Is My Life czy Ściernisko. To połączenie między innymi muzyki etnicznej, tradycyjnej, bluesa, jazzu i popu. Okazuje się, że założyciele mają się także czym chwalić prywatnie.

Zarówno Paweł Golec, jak i jego brat Łukasz Golec od lat pozostają w szczęśliwych związkach. Poza tym Edyta Golec, żona Łukasza, jest trzecią z grona założycielskiego zespołu. Skutecznie łączą więc życie prywatne i zawodowe. Para ta doczekała się trójki pociech — Bartłomieja, Piotra i Antoniny. Z kolei drugi brat wraz z żoną Katarzyną mają dwie córki, Maję i Annę. Okazuje się, że muzyka w ich rodzinach jest przekazywana w genach.

Dzieci Golców idą w ślady rodziców

W rodzinie Golców talent muzyczny towarzyszy bezustannie, ponieważ obaj bracie potrafią nie tylko śpiewać, ale i grać na instrumentach. Z kolei żona Łukasza ma piękny głos i jest uzdolnioną altowiolistką. Nic dziwnego, że dzieci grupy muzyków odziedziczyły muzyczne predyspozycje i chcą iść w ślady sławnych rodziców.

Talent poszedł (w genach – przyp. red.), jak najbardziej. Mają geny po rodzicach, śpiewają, grają, poszły w stronę muzyczną. Widać, że jest iskra w tym wszystkim. Kibicujemy im z całego serca — powiedział Łukasz, ojciec trójki — wyznał dla Plotka artysta.

Pociechy mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziców. Część z nich ma już swoje pierwsze występy na scenie za sobą. Najstarsza córka w rodzinie Pawła Golca do niedawna także publikowała swoje utwory w serwisie YouTube. 20-latka chętnie występuje na scenie Bielskiego Centrum Kultury.

Wszyscy grają i śpiewają, idą w kierunku muzyki jazzowej i rozrywkowej. Trzymamy za nich kciuki — dodał Paweł.

Reszta pociech jest jeszcze dość młoda, więc najczęściej pojawiają się wraz z rodzicami na scenie. Można było zobaczyć ich występy przy okazji kolędowania, w którym co roku nie może zabraknąć Golec uOrkiestry. Jednak ich gusty muzyczne ze słów Pawła Golca wydają się odbiegać nieco od tych rodziców. Może w przyszłości zobaczymy ich na scenie jako artystów solowych.

Jesteście fanami zespołu?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Andziaks i Luka - fot. Kurnikowski AKPA

Finał „Azja Express”. Zwycięscy mierzą się z krytyką. Fani: „Niezasłużona wygrana. Łatwo wygrać, jak się łamie reguły i ślizga na czyichś plecach”

Tiktokerka utknęła w przejściu między siedzeniami. Oskarżyła linie lotnicze o „dyskryminację” (VIDEO)