w

Motocrossowcy niszczyli mu pole. Rolnik spotkał się z wanadalami. W ten sposób ich ukarał!

fot. tiktok screenshot

W Korczynie na Podkarpaciu motocrossowcy rozjeżdżali pole pewnego rolnika. Pan Andrzej niedawno dostał wandali w swoje ręce i wymierzył im nietypową karę, jednocześnie dając młodzieńcom lekcje życia.

Do niedawna motocrossowcy poważnie uprzykrzali życie rolnikowi, rozjeżdżając jego pola i powodując konkretne straty.

Wiosną gospodarz przyłapał dwóch młodzieńców na gorącym uczynku i starał się ich zatrzymać oraz wytłumaczyć, aby więcej tak nie robili. Motocrossowcy wymknęli się jednak rolnikowi i pokazali mu środkowy palec.

Ustalono sprawców

Pan Andrzej stwierdził, że nie puści tego płazem i ogłosił 1000 zł nagrody za wskazanie sprawców. O akcji poinformował na swoim TikToku, gdzie nagranie zdobyło wielką popularność. Wkrótce policjanci potwierdzili tożsamość sprawców.

Do winy przyznali się 15-latek i 22-latek, mieszkający w okolicy. Młodzieńcy przeprosili za swoje zachowanie.

Ukarał motocrossowców

Rolnik postanowił zawrzeć umowę z młodzieńcami i obiecał, że wycofa skargę z Policji, jeśli przez tydzień pomogą mu w jego sadzie.

„To najlepsze rozwiązanie. Nie chodzi o karę ani o dodatkową siłę roboczą, bo mam w swoim gospodarstwie pracowników. Ale zależało mi, aby uświadomić młodym ludziom, czym jest szacunek do czyjejś własności i pracy. Mieliśmy wiele okazji, by podczas przerw na spokojnie o tym pogadać. Sądzę, że się zrozumieliśmy, że więcej już takich problemów nie będzie” – przekazał Andrzej Urbanek, właściciel gospodarstwa.

W czwartek 25 sierpnia rolnik wycofał z policji swój wniosek o ściganie sprawców, ponieważ młodzieńcy przepracowali obiecany tydzień w sadzie.

„Chłopcy żalili się, że nie mają gdzie jeździć. Sam miałem kiedyś motocykl i wiem, jaką frajdę sprawia jazda. Ale musi odbywać się bezpiecznie i zgodnie z prawem. Podpowiedziałem im, że mogą napisać do gminy wniosek o udostępnienie jakiegoś pola z nieużytkami. Wydadzą parę złotych na koparkę, która zrobi im hopki i będą mieli tor jak marzenie. Chłopakom bardzo spodobał się ten pomysł. Czas pokaże, czy im się udało” – dodaje rolnik.

Ostatecznie okazało się, że nikt nie chciał przyjąć nagrody, więc gospodarz postanowił, że pieniądze przeznaczy na wsparcie lokalnych strażaków z OSP.

Poniżej możecie posłuchać całą historię:

@andrzej.urbanek Odpowiadanie użytkownikowi @ziomek_od_salt #cross #enduro #quad #adrenalina #korczyna #polsat #tvn #tvp #policja #urbanek #rolnik #rolnictwo #sadownictwo #sad #pole #przesłanierolnika #szacunek #nauka #praca ♬ dźwięk oryginalny – andrzej.urbanek

Źródło: TikTok

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Simon Cowell z „America’s Got Talent” zwrócił się do Polaków. Oto co powiedział o Sarze James!

Maryla Rodowicz narzeka na problemy finansowe. Nie poleci na wakacje, bo „nie posadzi dzieci w ekonomiku”