w

DramatDramat HahaHaha

Morawiecki wzywa Tuska do natychmiastowej rezygnacji. Co zarzuca przewodniczącemu EPL?

fot. YouTube screenshot

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki wezwał Donalda Tuska do rezygnacji z funkcji przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Zgadzacie się z premierem?

– „Rosja ma bardzo konkretny instrument szantażu. Otóż nikt nie zrobił więcej dla Rosji Putina i dla budowy Nord Stream 2 niż Europejska Partia Ludowa, na której czele stoi Donald Tusk. Donald Tusk pobiera tam zapewne pensje, Donald Tusk ma tam swoich mocodawców za granicą” – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– „Wzywam pana Donalda Tuska żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej” – zaapelował Morawiecki do Tuska.

– „Na bok te wszystkie uszczypliwości i warto podjąć męska decyzję. Do tego pana natychmiast wzywam” – kontynuował.

Premier uważa, że to Nord Stream 2 i niekorzystna dla polskich interesów polityka Europejskiej Partii Ludowej spowodowała, że Putin ma „instrumenty szantażu w swoim ręku”. Tłumaczy, że EPL nie dywersyfikowało dostaw gazu.

 – „Nie dywersyfikowaliście niestety dostaw gazu, nie byliście za ochroną naszej granicy. Przynajmniej teraz nie przeszkadzajcie„.

Mateusz Morawiecki stwierdził też, że Polska, przez liczne wizyty w których brał udział, dużo bardziej przyczyniła się dla bezpieczeństwa Ukrainy i dla pobudzenia świadomości ludzi w całej Europie.

– „Proszę przypomnieć sobie moje liczne wizyty, które właśnie dokładnie tego dotyczyły niż wysłanie np. pięciu tysięcy hełmów dla Ukrainy. Panie Donaldzie, warto być przyzwoitym, warto żeby zrezygnować z tego przewodniczenia EPL, która doprowadziła do szalonego błędu. Do tego, że dzisiaj Putin mając gazociąg północny w swoim ręku i Niemców w swoim ręku, próbuje szantażować całą Europę”– powiedział premier.

Źródła: Interia ; Wp.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Kinga Rusin eksplodowała! „Będziecie się smażyć w piekle, sadyści z Nowogrodzkiej!”

Wojtek Sawicki reklamuje prezerwatywy z narzeczoną. Bloger bez ogródek o seksie!