w

Monika Richardson wygłosiła łamiącą serce przemowę na pogrzebie mamy. „Była już tylko cieniem dawnej Basi”

Monika Richardson, Barbara Trzeciak-Pietkiewicz - fot. AKPA
Monika Richardson, Barbara Trzeciak-Pietkiewicz - fot. AKPA

W ostatnich dniach czerwca Monika Richardson poinformowała, że zmarła jej mama, Barbara. W trakcie pogrzebu wygłosiła wzruszającą przemowę, w której wspomniała o tragedii, która dotknęła jej rodzinę przed laty.

29 czerwca Monika Richardson poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zmarła jej mama, Barbara Trzeciak-Pietkiewicz. To ona zaszczepiła w niej pasję do dziennikarstwa, ponieważ sama pracowała w radiu i telewizji, a także była producentką, scenarzystką filmów dokumentalnych oraz realizatorką.

Dzisiaj rano zmarła moja Mama, Barbara Trzeciak-Pietkiewicz.
Wiem, że wiele osób zechce ją pożegnać, więc na pewno jeszcze napiszę.
Ale na razie nie mam słów. Przepraszam.
Daję to zdjęcie Mamy sprzed lat, z moim synkiem, bo bardzo je lubię.

– pisała pogrążona w żałobie Richardson.

Monika Richardson w poruszających słowach żegna mamę

W czwartek 4 lipca odbył się pogrzeb pani Barbary. Monika na kilka dni przed uroczystością poinformowała, jaka była jej ostatnia wola:

Kochani!
Pożegnamy moją Mamę w kaplicy Cmentarza Grabiszyńskiego we Wrocławiu, w najbliższy czwartek, o godz. 15.00.
Wolą mojej Mamy było spocząć obok swojego syna, mojego brata, Filipa.
Dziękuję Wam za wszystkie wyrazy współczucia, a jeszcze bardziej za piękne opowieści o Mamie…
Basia Pietkiewicz to była klasa sama w sobie, inteligencja, elegancja i urok osobisty. Nie mam do niej nawet startu.
Jeśli możecie, przyjedźcie.

Podczas ceremonii żałobnej, Richardson wygłosiła łamiącą serce przemowę. Wspomniała o wydarzeniach z 2012 roku, gdy jej rodzina przeżyła niewyobrażalną tragedię — to właśnie wtedy zmarł Filip Pietkiewicz, brat dziennikarki. W sprawie toczyło się śledztwo, a wyniki badań toksykologicznych wskazały, że przyczyną jego przedwczesnej śmierci było zatrucie opiatami i alkoholem. Informację tą w rozmowie z Faktem potwierdził również zastępca Prokuratora Okręgowego Warszawa-Praga. Jego nagłe odejście wstrząsnęło całą rodziną, a najbardziej przeżyła to matka mężczyzna, która mimo upływu lat, nie mogła się z tym pogodzić.

8 marca 2012 roku zmarł nagle jej ukochany syn, Filip. Wtedy życie mojej mamy się skończyło. Tak żyła jeszcze kilkanaście lat, ale była już tylko cieniem dawnej Basi

– cytuje Fakt.

Zaraz po tym dodała:

W ostatnich miesiącach życia mówiła, że rozmawia z Filipem cały czas. Dzisiaj spocznie obok niego na cmentarzu, tak jak sobie życzyła. Chcę dziś powiedzieć, bardzo ją kochałam.

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Zdjęcie poglądowe - fot. Canva

Teściowa zniszczyła moje wesele. „Marzyłam o tym dniu, zaplanowałam wszystko, miało być jak z bajki, tymczasem mój ślub przerodził się w KOSZMAR”

Michał Wiśniewski - fot. Instagram @m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski krytycznie ocenił gwiazdy, które skarżą się na wysokość swojej emerytury. „GŁUPKI I FRAJERZY”