w

DramatDramat

Modelki pojechały kręcić teledysk. Zostały zaatakowane i zgwałcone przez bandę górników. Drastyczne szczegóły incydentu w RPA

fot. Twitter screenshot

Niedaleko Johannesburga doszło do wstrząsających wydarzeń. Osiem modelek zostało grupowo zgwałconych przez gang uzbrojonych górników. Grupa, która miała w planach nakręcenie teledysku do klipu muzycznego, została również obrabowana z telefonów komórkowych, biżuterii oraz gotówki.

Szokujący incydent miał miejsce w pobliżu nielegalnej kopalni złota, położonej w dziczy w pobliżu miejscowości Krugersdorp w RPA. Według podanych przez poszkodowanych informacji, modelki brały udział w kręceniu teledysku do muzyki typu gospel.

W kręceniu klipu udział brało 12 kobiet oraz 10 mężczyzn. Modelki w wieku od 19 do 35 lat pochodziły z pobliskiego Johannesburga. Według relacji ekipy filmowej, w pewnym momencie grupa została zaatakowana przez dużą bandę uzbrojonych górników w kominiarkach.

Zostały wielokrotnie zgwałcone przez górników

Kobiety próbowały uciekać, lecz w ich kierunku padły strzały z broni palnej. Wszystkim rozkazano położyć się na ziemi, a modelki były po kolei zabierane w krzaki i brutalnie gwałcone przez szajkę górników. Niektóre z kobiet zostały zgwałcone aż 10 razy.

Najmłodsza, 19-letnia ofiara gwałtu, aby uchronić się przed kolejnymi cierpieniami, skłamała, że niedawno poroniła. Jej 22-letnia siostra, która również została zgwałcona, opisała, że ich gehenna trwała blisko cztery godziny.

Modelki, jak i reszta ekipy, zostały również pozbawione telefonów, pieniędzy, biżuterii oraz wszelkich rzeczy o większej wartości. Górnicy pracowali w pobliskiej nielegalnej kopalni złota, a na miejsce kręcenia teledysku prawdopodobnie zwabiła ich głośna muzyka.

Strzelanina z policją i aresztowania

Kiedy na miejsce przestępstwa przyjechała miejscowa policja, wywiązała się strzelanina. Dwóch górników zostało zabitych, a jeden odniósł rany. Siedemnastu górnikom udało się jednak uciec. Wydarzenia wstrząsnęły Republiką Południowej Afryki.

W następnych dniach mundurowi przeprowadzili serię aresztowań. Wedle przekazanych przez służby informacji, przed sądem z racji nielegalnego wydobycia, posiadania materiałów wybuchowych, usiłowania zabójstwa oraz naruszenia przepisów imigracyjnych stanąć ma co najmniej 65 osób, z czego część miała być uczestnikami brutalnego gwałtu na modelkach.

Źródło: news24.com ; Daily Mail

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Łódź przemytników rozbiła się na plaży. Ludzie rzucili się po narkotyki. Musiał odstraszyć ich helikopter

[VIDEO] Z bronią w ręku postanowili okraść monopolowy. 80-letni właściciel dał im popalić