w

Miss Polonia 2022. Kim jest Krystyna Sokołowska?

Krystyna Sokołowska, fot. Instagram @miss.polonia
Krystyna Sokołowska, fot. Instagram @miss.polonia

Wybory Miss Polonia 2022 za nami. Jurorzy po ostrej selekcji wybrali najpiękniejszą Polkę. Jak wygląda? Kim jest? Czy ma chłopaka?

Miss Polonia to konkurs piękności, który organizowany jest w Polsce od 1929 roku. To największe i najważniejsze wydarzenie w roku, podczas którego wybierana jest najpiękniejsza Polka. Laureatki otrzymują nie tylko koronę z rąk swojej poprzedniczki, ale i prawo do reprezentowania ojczyzny podczas Miss World, Miss Universe, Miss International, Miss Baltic Sea, Miss Earth, Miss Intercontinental, Miss Grand International, Miss Europe, World Miss University. O ten zaszczytny tytuł mogą walczyć kobiety w wieku od 18 do 25 lat, posiadające obywatelstwo polskie, a ich ciał nie mogą zdobić widoczne blizny czy tatuaże.

Zdobywczyniami tego zaszczytnego tytułu są m.in. Paulina Krupińska i Marcelina Zawadzka, które po zwycięstwie zyskały ogromną popularność, a drzwi do wielkiej kariery w mediach stanęły przed nim otworem. W ubiegłym roku konkurs wygrała Natalia Gryglewska, jednak to Karolina Bielawska, Miss Polonia 2021, cieszy się większą rozpoznawalnością, ponieważ jako druga Polka w historii zdobyła tytuł Miss World. Komu w tym roku odebrał koronę?

Miss Polonia 2022 została wybrana podczas oficjalnej gali, która odbyła się 27 maja we Włocławku i była transmitowana na żywo przez Telewizję Polską. Wydarzenie poprowadzili Aleksander Sikora, Mateusz Szymkowiak, Izabella Krzan oraz Karolina Bielawska. Popisy piękności oceniali Jakub Kucner, Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Miss Polonia 2018 – Milena Sadowska i Miss Polonia 1993 – Aleksandra Stajszczak pod przewodnictwem Jagody Piątek-Włodarczyk.

Miss Polonia 2022. Kto wygrał?

Zdaniem jurorów to 25-letnia Krystyna Sokołowska wypadła najlepiej. Urodziła się w 1997 roku i pochodzi z Białegostoku. Ma 180 cm wzrostu i prowadzi klub sportowy, w którym jest nie tylko trenerem gimnastyki artystycznej dla dzieci, ale i stretchingu. Piękna blondynka jest niezwykle utalentowana i posiada szereg zainteresowań.

Jestem studentką oraz właścicielką klubu sportowego. Pracuję jako trener gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi i dorosłymi. Rozmawiam biegle w 3 językach (j. polski, j. angielski, j. rosyjski) oraz znam podstawy j. niemieckiego. Gram na fortepianie. Lubię uprawiać sport, gotować oraz podróżować — wyznała w rozmowie z organizatorami.

Krystyna wyznała, że jest bardzo ambitna, zdeterminowana oraz odważna. Biegle porozumiewa się w języku polskim, rosyjskim i angielskim, a także zna podstawy niemieckiego. Marzy o tym, by mieć ze swoim partnerem gromadkę dzieci, psa, kota i wieść szczęśliwe życie.

Moim największym marzeniem jest szczęśliwe życie. Pragnę mieć u boku ukochanego partnera, gromadkę dzieci, psa i kota. Chcę być szczęśliwą, spełnioną zawodowo kobietą. Chciałabym być bizneswoman, która doskonale łączy obowiązki w pracy z prowadzeniem domu i życiem w rodzinie. Chciałabym również pomagać innym osiągać sukces, uwierzyć w siebie i szczęśliwie żyć — mówiła.

Zapytana przez organizatorów o to, dlaczego zdecydowała się rozpocząć karierę w konkursach piękności, wyznała:

Od małego lubiłam się stroić, występować (w grupie teatralnej, w chórze, jako gimnastyczka, w grupie tanecznej). Gdy dorosłam, zdałam sobie sprawę, że mogę kontynuować moje zamiłowanie, co ważniejsze mogę nie tylko występować na scenie, ale też zrobić coś dobrego dla innych. Zdaję sobie sprawę z tego, ile wysiłku, czasu i poświęcenia należy wnieść podczas udziału w takim konkursie. Już kilka lat temu zastanawiałam się nad wzięciem działu w konkursie Miss Polonia, lecz nie czułam się wtedy na to gotowa. Z upływem czasu przygotowywałam się i nabierałam doświadczenia, również uczestnicząc w innych konkursach, przez te wszystkie lata obserwowałam konkurs Miss Polonia i teraz wiem, że jestem najlepiej przygotowana i to jest odpowiedni czas, aby dać z siebie 100% podczas największego i najstarszego konkursu Miss w Polsce.

Krystyna może pochwalić się wieloma osiągnięciami. W 2019 roku wygrała Miss Earth Poland, a krótko po tym znalazła się w top 10 Miss Earth 2019. Jest też doskonałym trenerem — dwa lata temu jej podopieczne zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Polski w gimnastyce artystycznej.

W przyszłości chciałaby zostać prawdziwą bizneswoman.

Za 10 lat chciałabym mieć rodzinę — męża i dzieci. Chciałabym być właścicielką dobrze prosperujących dwóch firm (ściśle związanych z kobietami). Chciałabym również wciąż działać w sferze sportu kobiecego i prowadzić zajęcia z kobietami. Chciałabym każdego dnia mówić sobie „jestem szczęśliwa”.

Sokołowska część planów już teraz wcieliła w życie i jest w szczęśliwym związku z przystojnym brunetem. Zakochani od czasu do czasu udostępniają w sieci wspólne kadry, na których nie szczędzą sobie czułości.

Krystyna Sokołowska — informacje:

Krystyna Sokołowska wiek: 25 lat

Krystyna Sokołowska wzrost: 180 cm

Krystyna Sokołowska waga: brak informacji

Krystyna Sokołowska rodzice: brak informacji

Krystyna Sokołowska rodzeństwo: brak informacji

Krystyna Sokołowska związki: w związku z Hubertem Kalinowskim

Krystyna Sokołowska dzieci: brak

Krystyna Sokołowska wykształcenie: studentka Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego

Krystyna Sokołowska kariera: prowadzi własny klub sportowy Gimnastyka Białystok i jest trenerką gimnastyki oraz stretchingu. Ma spore sukcesy w konkursach piękności. W 2019 roku została Miss Earth Poland, a następnie znalazła się w top 10 konkursu Miss Earth.

Krystyna Sokołowska Instagram: @krysia_sokolowska

Krystyna Sokołowska Facebook: @Krystyna-Sokołowska-Finalistka-Miss-Polonia-2021

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Oliwia

Kuriozalny materiał w białoruskiej telewizji. Sceny z Polski i obłąkany Łukaszenka [VIDEO]

Mariusz Pudzianowski, fot. Instagram @pudzianofficial

Mariusz Pudzianowski zbił wagę przed walką i już w ogóle nie wygląda, jak strongman. Internauci w szoku. „Chudzian”