w , ,

HahaHaha

Michał Szpak opisuje okropny sposób, w jaki był traktowany w TVP. Zdradził, jaki Kurski jest za kulisami

fot. Michał Szpak i Kurski / Instagram & YouTube screenshot

Michał Szpak w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” opowiedział o kulisach pracy w TVP i o tym, jak był traktowany na planie “The Voice of Poland”. Piosenkarz przywołał skandaliczne sytuacje, które sprawiły, że gdy został zwolniony z TVP – poczuł ulgę.

Współpracę z Telewizją Polską Michał Szpak rozpoczął w 2017 r., gdy został trenerem w 8. edycji “The Voice of Poland”. W tym czasie zaczął też regularnie występować na imprezach organizowanych przez TVP i dał się poznać jako charyzmatyczny artysta o specyficznym stylu.

Szpak od początku swojej kariery zaskakiwał wyglądem, który często powodował kontrowersje. Michał często nosi makijaż, ubiera obcasy i części kobiecej garderoby. Piosenkarz przekonuje, że taki jest jego styl i ekspresja artystyczna.

Kulisy pracy w TVP

Podczas rozmowy z “wyborczą” Szpak przyznał, że praca w TVP była dla niego ciężka z wielu powodów. Jednym z nich byli ludzie, z którymi musiał przebywać. Pewien “kolega” z programu powiedział mu nawet, że nienawidzi go za jego “niemęski” wygląd.

– “Przeżyłem podobną rozmowę z osobą, która była ze mną w jednym programie TVP, ale wcześniej nie dawała mi znać, że mnie nie akceptuje. I nagle usłyszałem: Nienawidzę cię” – wyznał Szpak w rozmowie z “Wyborczą”. Dodał, że zaczął z nim rozmawiać, bo chciał się dowiedzieć, co jest powodem tych emocji:

– “Zacząłem rozmawiać, okazało się, że ma pretensje o moje buty na obcasie, o to, jak się wyrażam, że to niemęskie, że chodzę w tych strojach, makijażu. Zacząłem pytać o różnice między nami. To była trudna rozmowa, ale w końcu przyznał mi, że jako ludzie – nie różnimy się” – wyjaśnił.

– “Zdarza mi się, że na imprezach spotykam ludzi, którzy współpracują z telewizją, zaczepiają mnie i mówią: “dlaczego ty taki jesteś?”. Odpowiadam: “a dlaczego ty taki jesteś?”. A on: “bo jestem prawdziwym patriotą – powiedział Gazecie Wyborczej.

Jak zachowywał się Jacek Kurski w bezpośrednich kontaktach?

Artysta miał okazję spotkać się kilka razy z Jackiem Kurskim. Jak przekonuje Szpak, jego zdaniem prezes Telewizji Polskiej robi co innego, niż mówi. A to, zdaniem Michała, jest cechą ludzi z prawicy.

– “Kurski jest bardzo charyzmatyczny, ma dobry speech. Wręczał mi nagrodę na festiwalu w Opolu w momencie, gdy publiczność go mocno wygwizdała. Stał za kulisami i zapytał: “Czy ty jesteś Michał?”. Odpowiedziałem, że tak, i usłyszałem: “To chyba wygrałeś” – opowiedział wokalista.

– “Moja drużyna kilka razy wygrała “The Voice of Poland” i też musiał w tym uczestniczyć i mam wrażenie, że [Kurski] myśli co innego, niż mówi. Ale zauważyłem, że wielu na prawicy tak działa… W tym środowisku jest np. bardzo wielu homoseksualistów, więc czasami czuję się jak w matriksie. Chce mi się płakać, ale wierzę, że za każdym razem, kiedy zrobię jakiś performance […], to może na kogoś zadziałać, zmienić perspektywę “- powiedział Michał.

Piosenkarz dodał, że jego zwolnienie z TVP wcale go nie zasmuciło, a wręcz przeciwnie – przyniosło radość i ulgę:

– “I się ucieszyłem, bo miałem już dość. Z empatią podchodziłem do uczestników, ale jeśli ktoś zakazuje mi wejść na plan, bo mam tęczowe paznokcie albo każe mi pokazywać podeszwy butów, to o czym rozmawiamy? Połowa rozrywkowego świata to osoby homoseksualne, które pracują również w TVP, a które – kiedy dawałem społeczności LGBT wsparcie – przychodziły i mówiły, że tak nie wolno – podsumował Szpak.

Co sądzicie sposobie traktowania Michała przez TVP?

Źródła: “Gazeta Wyborcza” ; Instagram – michal_szpakofficial


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co myślisz?

Napisane przez Maciej

Kuba Wojewódzki ujawnia SMS-y i ostro uderza w Małgorzatę Rozenek: „To były jednoznaczne propozycje seksualne”

Lara Gessler wzięła ślub po raz drugi! Na weselu nie zabrakło Magdy Gessler z pięknym prezentem [ZDJĘCIA]