Ta matka może mówić o poważnym problemie z 12-letnim synem. Z jakiegoś powodu postanowiła zabrać synowi telefon. To, co zobaczyła po powrocie do domu, odbiera mowę. Jak tak można?!
Trudno wyobrazić sobie, co czuła kobieta, która po wejściu do domu zastała taki widok. W głowie od razu pojawia się tysiąc scenariuszy: czy byli to włamywacze? Czego szukali? Czy zginęło coś wartościowego? Prawda niestety jest o wiele gorsza, ponieważ sprawcą okazał się jej nastoletni syn…
Zabrała synowi telefon, a on zdemolował jej cały dom
Autorka nagrania zastała dom w ruinie. Przewrócona lodówka, zniszczony telewizor, rozbita ubikacja, wybite szyby w oknach czy dziury w ścianach to zaledwie niewielki procent zniszczeń. A wszystko przez to, że matka zabrała mu telefon komórkowy.
Trudno wyobrazić sobie, jak wściekły musiał być chłopak, że dopuścił się czegoś takiego. Zrozpaczona kobieta udostępniła w sieci nagranie, na którym kolejno prezentuje pomieszczenia. Wideo obejrzano na TikToku ponad 7 milionów razy.
12-letni chłopiec zrobił to swojej matce, ponieważ ukarała go, zabierając mu telefon komórkowy. Co byście zrobili, gdyby to był wasz dom? – czytamy w opisie.
Pod wideo zaroiło się od komentarzy. Ludzie są zdruzgotani tym, co pokazano i powtarzają, że powinna wezwać policję.
- Okno życia, widzisz mnie? Nie wiem, co bym zrobiła…
- Dosłownie, jakby przeszedł huragan, albo bomba wpadła. Pozostaje wezwać policję i umieścić dzieciaka w ośrodku wychowawczym. Nie widzę innej opcji.
- Tyle zniszczeń, nie do zaakceptowania.
- Musisz to zgłosić na policję, naprawdę.
- Nie mógłby wrócić do mojego domu.
- Czuję twój ból, płaczę z tobą. Mój Boże. To dziecko wymaga pomocy psychologicznej, póki nie jest za późno.
- Przyszłam poczytać komentarze, bo aż mi krew zawrzała.
Nie trzeba być psychologiem, by stwierdzić, że to przesadzona reakcja. Na podstawie nagrania trudno powiedzieć, czy 12-latek zrobił to jedynie z uwagi na brak telefonu, czy też w ten sposób wyładował nagromadzone negatywne emocje. Pewne jest jednak to, że coraz więcej dzieci ma problem z nadużywaniem smartfonów, co nazywane jest fonoholizmem. W sytuacji, gdy z jakiegoś powodu tracą do niego dostęp, zaczynają odczuwać niepokój, rozdrażnienie, a nawet stają się agresywne.
Jeżeli tylko dostrzeżecie, że wasza pociecha lub wy sami jesteście uzależnieni od smartfonu, warto od razu szukać pomocy, np. pod telefonem zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego: 801 889 880. Linia czynna jest codziennie w godzinach od 17 do 22.