w

Marcin Hakiel

Marcin Hakiel, fot. Instagram @marcinhakiel
Marcin Hakiel, fot. Instagram @marcinhakiel

Marcin Hakiel dzięki małżeństwu z Katarzyną Cichopek zyskał sporą rozpoznawalność. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o nim w jednym miejscu.

Marcin Hakiel zyskał rozpoznawalność dzięki programowi Taniec z Gwiazdami. To właśnie tam poznał swoją żonę, Katarzynę Cichopek, z którą przez kilkanaście lat wiódł szczęśliwe życie. Choć oboje są bardzo aktywni w mediach społecznościowych, jeszcze do niedawna nie cieszył się aż tak dużą popularnością jak teraz. Odkąd małżonkowie ogłosili rozstanie, tancerz przeszedł kilka spektakularnych metamorfoz, a także w krótkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych influencerów w sieci.

Marcin Hakiel — taniec

Marcin Hakiel jest tancerzem, choreografem i instruktorem tańca. Pierwsze kroki na parkiecie stawiał w klubie Perfekt w Gdańsku. Jego trenerem był Piotr Czarnecki. Ma do tego niebywały talent, dlatego dzisiaj reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę S. W 2001 roku udało mu się zająć 12. miejsce na mistrzostwach świata, a trzy lata później uplasował się na 5. pozycji w Pucharze Europy. Jego partnerkami były: Aleksandra Parafian (1998), Agnieszka Kaźmierczak (1999), Magdalena Soszyńska (2000-2005) i Blanka Winiarska (2006).

To właśnie dzięki pasji udało mu się trafić do programu Taniec z gwiazdami. W 2005 roku pojawił się w dwóch edycjach: po raz pierwszy z Katarzyną Skrzynecką, a następnie z Katarzyną Cichopek. Z drugą z nich zajął 1. miejsce i tym samym otworzył się przed nim drzwi do wielkiej kariery. Rok później raz jeszcze zajęli najwyższe podium podczas Finału Finałów Tańca z gwiazdami. Reprezentowali też Polskę na 1. Konkursie Tańca Eurowizji w Londynie, jednakże nie poszło im tak dobrze, jak wcześniej i uplasowali się na 4. miejscu.

Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek rozstanie

Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek byli małżeństwem przez niespełna 14 lat. Uchodzili za jedną z najbardziej zgranych par w polskim show-biznesie. Zaraz po ślubie powitali na świecie syna, Adama, a kilka lat później córkę, Helenę.

Regularnie publikowali w sieci zdjęcia, na których nie szczędzili sobie czułości. Nikt nie miał wątpliwości co do tego, że są ze sobą szczęśliwi. Nieoczekiwanie 11 marca 2022 roku udostępnili w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformowali o rozstaniu.

Drodzy, Podjęliśmy razem decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy. Mamy cudowne dzieci i ze względu na nie, prosimy o uszanowanie naszej i ich prywatności. Jest to jedyne nasze oświadczenie w tej kwestii i nie będziemy tego komentować. Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel.

Po kilku tygodniach Marcin zdradził podczas rozmowy z Aleksandrą Kwaśniewską, że głównym powodem ich rozstania było pojawienie się innego mężczyzny w życiu jego partnerki.

Nie chciałbym, potocznie mówiąc prać brudów, ale najtrudniejszy moment w całej sytuacji był taki, że moja partnerka od jakiegoś czasu prosiła o wolność i więcej przestrzeni. Pewnego dnia okazało się, że ta wolność ma imię. Na to nie można być przygotowanym — wyznał w Mieście kobiet.

Marcin Hakiel — metamorfoza

Marcin Hakiel po rozstaniu z Kasią Cichopek przeszedł odważną metamorfozę. Na początku okazało się, że bardzo schudł i rozjaśnił włosy. Krótko po tym obciął je jeszcze krócej oraz wrócił do naturalnego koloru. W Mieście kobiet zdradził, że utratę wagi zawdzięcza stresowi, choć z pewnością spory wpływ na to miał także fakt, że zaczął trenować sztuki walki.

Przez różne nerwy zacząłem chudnąć i w sumie to też mnie trzymało, te treningi, które już miałem wcześniej. Co drugi dzień bywałem na sali treningowej i to było super — powiedział Aleksandrze Kwaśniewskiej.

Marcin Hakiel — informacje

Marcin Hakiel wiek: 39 lat, urodzony 6 czerwca 1983 roku w Gdyni

Marcin Hakiel wzrost: brak informacji

Marcin Hakiel waga: brak informacji

Marcin Hakiel rodzice: brak informacji

Marcin Hakiel rodzeństwo: Marcin Hakiel ma młodszego o 6 lat brata

Marcin Hakiel związki: Katarzyna Cichopek (od 20 września 2008 do 11 marca 2022)

Marcin Hakiel dzieci: syn Adam (ur. 8 lipca 2009) i córka Helena (ur. 2013)

Marcin Hakiel wykształcenie: wyższe. Ukończył studia na kierunku finanse i bankowość w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Gdańsku (2008). Studiował też w Helsinkach

Marcin Hakiel kariera: Hakiel jest tancerzem zawodowym. Reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę S. Zdobył 12. miejsce na mistrzostwach świata w 2001 roku i 5. miejsce w Pucharze Europy (2004).

W 2005 roku został trenerem w Tańcu z gwiazdami. Tańczył w parze z Katarzyną Skrzynecką, a w kolejnej edycji z Katarzyną Cichopek (z którą zajął 1. miejsce). W 2006 wygrali w Finale Finałów Tańca z gwiazdami, a następnie uczestniczyli w trasie koncertowej pt. Taniec z gwiazdami w Twoim mieście. Później otworzyli szkołę tańca: Hakiel — Akademia Tańca i nagrali na DVD kurs pt. Taniec krok po kroku. Na swoim koncie ma też książkę Szkoła tańca, której współautorem jest Cichopek. W 2007 wspólnie reprezentowali Polskę w 1. Konkursie Tańca Eurowizji w Londynie, w którym zajęli 4. miejsce. Był też choreografem w 1. edycji Jak oni śpiewają. W 2009 wrócił jako trener do TzG i partnerował Dorocie Deląg.

Marcin Hakiel bibliografia: Szkoła tańca (2006, współautor: Katarzyna Cichopek)

Marcin Hakiel nagrody:

  • Kryształowa kula: Taniec z gwiazdami, 2005

Marcin Hakiel Instagram: @marcinhakiel

Marcin Hakiel Facebook: @HakielAkademiaTanca

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Tańcula, Bad Boy, fot. screenshot YouTube, Instagram @arkadiusz_tancula

[VIDEO] Tańcula odpowiada Denisowi Załęckiemu. Wyzwał go na pojedynek! „Możemy na sportowo, a nie jakieś lepce”

Kadyrow grozi Polsce i stawia warunki. „W sześć sekund pokażemy wam, na co nas stać” [VIDEO]