w

Makabryczny wypadek na A4. Pojazdy stanęły w płomieniach, jeden z kierowców zginął w straszny sposób

fot. materiały policyjne

We wtorek w nocy na opolskim odcinku autostrady A4 doszło do tragicznego wypadku. Przed godziną 4 niedaleko Strzelec Opolskich zderzyły się dwie ciężarówki, które następnie stanęły w ogniu. Świadkowie zdarzenia wyciągnęli jednego z kierowców z kabiny. Niestety, drugiego z mężczyzn nie udało się wydostać z płonącej ciężarówki.

Na remontowanym odcinku A4 między węzłami Strzelce Opolskie i Łany w kierunku Katowic doszło do koszmarnego wypadku. Łunę ognia płonących ciężarówek widać było z daleka.

„Kilka minut przed godziną 4 na 281 km autostrady A4 w kierunku Katowic doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów ciężarowych. W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się pojazdów” – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.

Utknął w płonącej kabinie

Ciężarówki stanęły w płomieniach, a jeden z pojazdów przebił bariery separacyjne. Świadkowie zdarzenia ruszyli na pomoc kierowcom uwięzionym w pochłanianych przez ogień wrakach i jednego z nich udało się uratować. 45-latek został przetransportowany do szpitala na Śląsku z poważnymi obrażeniami.

Niestety, drugiego z kierowców, 44-letniego mieszkańca województwa opolskiego, nie udało się wydostać z kabiny. Mężczyzna zginął na miejscu. Przyczyna wypadku jest obecnie ustalana przez policjantów.

Utrudnienia na A4

„Na miejscu już od kilku godzin pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin” – zakomunikowała policja.

Droga została zablokowana w obu kierunkach, a na autostradzie powstał korek. Policja zaapelowała, aby podróżujący w kierunku Wrocławia kierowali się na Węzeł Łany, a ci, którzy jadą w kierunku Katowic, zjeżdżali na Węzeł Kędzierzyn-Koźle.

Dokładny objazd od strony Wrocławia: Węzeł Kędzierzyn-Koźle – DW 426 – DK40 – Węzeł Łany.

Objazd od strony Katowic: Węzeł Łany – DK40 – Pyskowice – DK94 – Strzelce Opolskie – DW426 – Węzeł Kędzierzyn-Koźle.

„Apelujemy o rozwagę na trasach objazdowych i stosowanie się do znaków drogowych” – podkreśliła policja.

Utrudnienia na autostradzie A4 mogą potrwać nawet do godziny 13.

Źródło: Policja ; OSP Olszowa

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Przerażająca zbrodnia pod Rzeszowem. Zaczaił się na wracającą z pracy żonę z siekierą. Zabił ją, bo od niego odeszła

Fala krytyki po występie Julii Wieniawy na „Earth Festival”. Internauci miażdżą jej wykonanie