w

Maja Ostaszewska w mocnych słowach o szkolnictwie w Polsce. „KOSZMAR. Dzieci są ZADRĘCZONE”

Maja Ostaszewska - fot. Instagram @ostaszewskamaja_official
Maja Ostaszewska - fot. Instagram @ostaszewskamaja_official

Maja Ostaszewska prywatnie jest mamą, więc dobrze wie, jak wygląda szkolnictwo w Polsce na różnych etapach edukacji. W najnowszym wywiadzie w mocnych słowach wypowiedziała się na ten temat. Nie kryła oburzenia i rozczarowania.

Maja Ostaszewska to aktorka, która cieszy się ogromną popularnością. Na swoim koncie ma role w wielu kinowych i telewizyjnych hitach, a wielu jej fanów twierdzi, że każda produkcja z jej udziałem będzie udana. Widzowie mogą kojarzyć ją z Teściów, Zielonej granicy czy najnowszego filmu Netflixa Kolory zła: Czerwień.

W życiu prywatnym także świetnie jej się układa. Od kilku lat pozostaje w nieformalnym związku z Michałem Englertem, z którym doczekała się dwojga dzieci: 17-letniego Franciszka oraz 15-letniej Janiny. Przez ten czas Maja zdołała nabrać doświadczenia oraz poznać system polskiego szkolnictwa od podszewki. Postanowiła podzielić się swoimi smutnymi spostrzeżeniami.

Maja Ostaszewska gorzko o polskim szkolnictwie

Ostaszewska w rozmowie z Jastrząb Post wyznała, że nie ma dobrego zdania o systemie nauczania w Polsce, ponieważ w jej ocenie dzieci mają za dużo obowiązków i brakuje im czasu na odpoczynek.

Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. […] Na pewno dzieci i program był przystosowany w pierwszych klasach podstawówki do tego, żeby dzieci zaczęły wcześniej. Moje dzieci na początku nie miały żadnego problemu, ale z mojej perspektywy mamy to, co się dzieje w siódmej, ósmej klasie podstawówki, to jest koszmar. Te dzieci są zadręczone, mają tak gigantyczną liczbę zadań domowych

– mówiła.

Aktorka wyjaśniła, że jej dzieci uczęszczają do szkoły, która daje im możliwość rozwijania swoich pasji, poznawania siebie i najbliższego otoczenia. Te aspekty sprawiły, że bardzo ceni tę placówkę.

Moje dzieci są akurat w szkole, którą cenię za otwartość i takie podejście, że edukacja – owszem, ale to też jest taki moment na budowanie relacji w grupie, na odnajdywanie samych siebie, więc nie narzekam

– kontynuowała.

A wy co sądzicie o szkolnictwie w Polsce? Czy jest coś, co należałoby zmienić?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Robert Janowski - fot. Gałązka/AKPA

Robert Janowski ŻEGNA SIĘ z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jego przygoda z programem dobiegła końca. „Życzę Wam wielu sukcesów”

Magdalena Schejbal - fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Magdalena Schejbal znalazła się w tak trudnej sytuacji finansowej, że nie było jej stać na chleb! Przez lata ukrywała to przed światem