w

Maciej Dowbor ODCHODZI z Polsatu! W oświadczeniu zdradził powód: „Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy”

Maciej Dowbor - fot. AKPA
Maciej Dowbor - fot. AKPA

Maciej Dowbor przekazał szokujące wieści. Po blisko 20 latach zakończył współpracę z Telewizją Polsat. W oficjalnym oświadczeniu zdradził, dlaczego podjął taką decyzję i czym zamierza się teraz zająć. Czy wpływ na to miało zwolnienie Katarzyny Dowbor?

Maciej Dowbor to jeden z najbardziej lubianych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych w Polsce. Na początku kariery zawodowej współpracował z Grupą TVN, lecz niedługo po tym można było oglądać go w TVP2. Tam także nie zagrzał długo miejsca. Gdy na horyzoncie pojawiła się możliwość zatrudnienia w Polsacie, nie wahał się ani chwili. Ze stacją związany był nieprzerwanie od 2005 roku, aż do dziś. W środę 12 czerwca niespodziewanie ogłosił, że jego kariera w tym miejscu właśnie dobiegła końca.

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu

Pierwsze pogłoski świadczące o tym, że Dowbor rozważa odejście z Polsatu, pojawiły się zaraz po tym, jak jego matka, Katarzyna Dowbor, niespodziewanie została wyrzucona z programu Nasz nowy dom. Zaczęto plotkować o tym, że w akcie solidarności także zrezygnuje z prowadzenia show Twoja Twarz Brzmi Znajomo i faktycznie było blisko. Dopiero po stanowczej reakcji rodzicielki porzucił ten pomysł i niedługo po tym poprowadził jeszcze kilka wydarzeń muzycznych i edycję specjalną TTBZ.

Maciej Dowbor po zwolnieniu mamy chciał odejść z Polsatu! Dziennikarka od razu zareagowała: „ZABRONIŁAM MU”

Choć wszystko wskazywało na to, że ulubiony prezenter widzów nigdzie się nie wybiera, w środę 12 czerwca nieoczekiwanie opublikował na Instagramie oświadczenie, w którym poinformował, że złożył wypowiedzenie. Wyjaśnił przy tym, że myślał o tym od dłuższego czasu, lecz dopiero teraz zebrał się na odwagę.

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych.

Co było powodem? Okazuje się, że nie ma to związku z niesprawiedliwym zdaniem widzów zwolnieniem Katarzyny Dowbor. Dziennikarz po prostu poczuł, że zaczął wypalać się zawodowo i potrzebuje zmian.

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia…

Zaraz po tym dodał, że czas spędzony w Polsacie nie należał do straconych. W ciągu niespełna dwóch dekad mógł rozwinąć skrzydła i co ważne — zyskał wielu przyjaciół, którym w tym miejscu podziękował.

W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas!

Na koniec zwrócił się do widzów, bez których to by się nie udało. Przy okazji zdradził, jak planuje wykorzystać wolne od pracy:

No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną!
Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie!

– skwitował.

Internauci i gwiazdy Polsatu komentują odejście Macieja Dowbora

Nie da się ukryć, że odejście Macieja Dowbora wywołało ogromne poruszenie nie tylko wśród jego fanów, ale też dziennikarzy, prezenterów, czy ogólnie mówiąc gwiazd Polsatu. Pod publikacją od razu zaroiło się od komentarzy ze słowami wsparcia. Niektórzy podkreślali, że będą tęsknić, innym ciężko było zrozumieć jego decyzję.

  • Joanna Koroniewska: Kochanie. Pamiętaj. Jestem z Tobą. Wspieram Cię w każdej Twojej decyzji. Zawsze!
  • Krzysztof Ibisz: Hej Maćku, z kim się będę teraz przekomarzał? Kto będzie chciał mnie wygryźć i zastąpić? (jak zawsze żartujemy). Kto będzie czekał gotowy w bufecie „Tańca z Gwiazdami” w garniturze, gdybym nagle nie dojechał… Kto będzie podjadał w garderobach jeżyki, oczywiście classics. Nie rób mi tego. Tyle wspólnych emocji, stresów i mega radości w setkach programów na żywo. Kto zrozumie lepiej prezentera jak drugi prezenter. Ehh… Powodzenia, dokądkolwiek zmierzasz. Kris.
  • Mariusz Szczygieł: Bardzo to rozumiem. Też odszedłem z telewizji (Polsat także) na własną prośbę. Trzeba słuchać swojego organizmu. Ludzie telewizji rzadko sami z siebie porzucają występowanie przed kamerą. To naprawdę odważna decyzja i moim zdaniem zapowiedź jeszcze ciekawszego etapu Twojego życia. I też widać, że nie jesteś uzależniony od pieniędzy.
  • Paulina Chylewska: To jedna z ostatnich wiadomości, której się spodziewałam… powodzenia.
  • Marcelina Zawadzka: Czytam… i czytam … i do końca miałam nadzieję, że napiszesz, że to jednak żart… aż zdążyłam sprawdzić, czy nie ma dziś prima aprilis … Maćku — uwielbiam za całokształt twórczości do końca świata i jeden dzień dłużej.
  • Aleksandra Kwaśniewska: Osz ty! Samej dobroci na nowej drodze życia!
  • Maria Tyszkiewicz: Praca z Tobą to była przyjemność i czysta profeska! Dzięki i trzymam kciuki Maciek.

Będzie wam brakowało Macieja Dowbora w Polsacie?

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Chey Chalai - fot. TikTok screenshot @cheyssmilejourney

TikTokerce wyrwano WSZYSTKIE zęby w wieku dwudziestu lat! Posłuchała lekarza, przez którego nabawiła się jeszcze większych problemów

Wojciech Modest Amaro - fot. AKPA

Wojciech Modest Amaro przekonuje, że UZDROWIŁ DŁOŃMI chorego chłopca. Ksiądz komentuje „cud”: „To się nazywa schizofrenia”