w

Liroy odpowiada na oskarżenia żony o niepłacenie alimentów. „Wywiązuję się W CAŁOŚCI z łożenia kwot”

Liroy - fot. AKPA
Liroy - fot. AKPA

Ostatnio na łamach Wysokich Obcasów ukazał się wywiad, w którym była żona Liroya zarzuciła raperowi, że nie płaci alimentów na dzieci, a także stosuje wobec niej przemoc ekonomiczną. Raper nie mógł przejść obok tego obojętnie i opublikował oświadczenie, w którym przedstawił swoje stanowisko. Po tym, co napisał, sprawy przybrały zupełnie inny kierunek.

Joanna Krochmalska, była żona Liroya udzieliła Wysokim Obcasom wywiadu, który nie przeszedł bez echa. Kobieta wyjawiła, że eks partner nie tylko nie płaci alimentów na dzieci, ale i stosuje wobec niej przemoc ekonomiczną. Po rozstaniu jej sytuacja materialna miała pogorszyć się na tyle, że groziła jej eksmisja.

Najpierw wyłączyli nam internet. Potem prąd. Proszę sobie wyobrazić: siedzi pani w domu z dziećmi i nagle odcinają pani prąd. Ponaglenia o zapłatę przychodziły na jego maila, nic o tym nie wiedziałam. Zostawił sobie klucz do skrzynki pocztowej, nie mogłam odbierać listów. Gdy go poprosiłam, żeby dał mi numer konta, na który trzeba zrobić przelew – umowy były na niego – odmówił, powiedział, że zapłaci. Gdy długi narosły, przyszło zawiadomienie o eksmisji. Piotr powiedział, że mam sobie radzić sama— tłumaczyła.

W dalszej części rozmowy wyjaśniła, że do sprawy alimentacyjnej jeszcze nie doszło, ale w lipcu przyznano jej poręczenie w wysokości 2.400 zł na dwójkę dzieci, ponieważ ich pełnoletnia córka obecnie mieszka z ojcem i nie chciała brać udziału w sprawie. Mimo to oboje łożą na jej utrzymanie.

Podczas sprawy o poręczenie alimentacyjne Piotr wyrzucił mi, że pobieram 500 plus i alimenty powinny być o tę kwotę pomniejszone. Zapłacił dwa razy i się skończyło. Dałam sprawę do komornika. Ściąga mu z pensji 870 zł, nie może więcej. Skończyło się też mówienie, że jestem dobrą matką. Nagle stałam się najgorsza. Napisał do sądu pismo, w którym oskarża mnie, że jestem toksyczna. Cały czas mnie straszył, że albo zgodzę się na opiekę naprzemienną, albo całkowicie pozbawi mnie praw rodzicielskich. Bałam się, że stracę dzieci 

Krochmalska wspomniała także o tym, że rzekomo Liroy nie może łożyć na swoje dzieci, ponieważ jest biednym grajkiem, a tymczasem ostatnio wziął udział w nowym programie. To nie koniec:

On w papierach ma najniższą pensję krajową. Czy to nie powinno wzbudzić podejrzeń? Prezes kilku spółek? (…) Na początku nawet uwierzyłam, że on nie ma pieniędzy na te alimenty. Ale jeśli ktoś bierze wielkie pieniądze za udział w reality show, w którym ogląda go pół Polski, i dalej mówi, że nic nie ma, to znaczy, że kłamie. Gdy on płynął przez Atlantyk, ja dostałam eksmisję. Miał tyle pieniędzy, a pozwolił, żeby coś takiego spotkało jego dzieci?

Gdyby tego było mało, pod adresem posła padły poważniejsze oskarżenia — rzekomo miał ją zastraszać poprzez kolegę.

[…] Zastraszał mnie przy pomocy kolegi, który powiedział przy świadku, że jak mnie potrąci samochodem i będę kaleką, to nie będę mogła się zajmować dziećmi i Piotr dostanie opiekę. Zgłosiłam to do sądu. […] Ten człowiek jest karany, niebezpieczny. Myślę, że takich pogróżek nie należy bagatelizować. […]

Liroy nie przeszedł obok tych słów obojętnie i opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do oskarżeń.

Liroy odpowiada na oskarżenia byłej żony

Piotr Liroy-Marzec od dwóch lat żyje z żoną w separacji. Dotychczas nie komentował tego, co dzieje się w jego życiu prywatnym, ale po opublikowaniu wywiadu nie mógł dłużej milczeć. W piątkowy wieczór udostępnił na Instagramie wyczerpujące oświadczenie, w którym przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, choć mając na uwadze dobro dzieci, zawsze tego unikał.

W publicznej debacie w zakresie wszelkich stosunków moich i mojej byłej partnerki z naszymi wspólnymi Dziećmi jestem niemal całkowicie bezbronny. A to dlatego, że ZAWSZE wybiorę ich dobro. A ich dobro wymaga zachowania spraw Ich dotyczących poza publiczną debatą. Zapewniam państwa, że rzeczywisty obraz relacji przedstawia się zgoła odmiennie od przedstawionego we wspomnianej na wstępie publikacji, a ja z obowiązków alimentacyjnych wobec Dzieci wywiązuję się w sposób należyty i pełny, a w tym znacznie szerszy niż Ich Matka.

Następnie przedstawił pięć punktów, w których wskazał, jak naprawdę wygląda sytuacja ich dzieci. Jak twierdzi, to nie on zaskarżył postanowienie sądu o zabezpieczeniu.

Wywiązuję się w całości z łożenia kwot, jakie w ramach zabezpieczenia powództwa wytoczonego przez Joannę nałożył na mnie sąd. W tym zakresie dodam, że postanowienia o zabezpieczeniu nie skarżyłem, lecz przystąpiłem do jego realizacji, a to Joanna złożyła zażalenie od postanowienia wydanego przez Sąd Rodzinny. Sąd Rodzinny oddalił zażalenie złożone przez Joannę i utrzymał alimenty na zasądzonym poziomie.

Podkreślił, że ponosi wiele wydatków na dzieci, w tym łoży na utrzymanie 20-letniej córki, która postanowiła wyprowadzić się od matki już rok temu.

[…] nasze trzecie wspólne Dziecko, Córka, zdecydowała się wyprowadzić od Matki ponad rok temu, będąc jeszcze nastolatką. Powyższe w sposób najlepszy zadaje kłam temu, że rzekomo jestem osobą przemocową. Rzeczywistość jest dokładnie odmienna. Czego bezpośrednim dowodem jest także publikacja, do której się odnoszę i która ma na celu zniszczyć mnie medialnie. Bez względu przy tym na koszt, jaki ponoszą Dzieci. […] ponoszę całkowity koszt utrzymania Córki, w tym jej studiów. Utrzymuję zatem samodzielnie i w całości Córkę, której koszt utrzymania – z racji wieku i studiów – jest największy oraz ponad połowę kosztu utrzymania Synów.

Podważył też wyznanie byłej partnerki o tym, że rzekomo groziła jej eksmisja. W jego ocenie sytuacja wygląda zgoła inaczej, niż przedstawiła.

[…] w swoim wywiadzie twierdzi, że przeze mnie była bliska eksmisji i trafienia na bruk. Tutaj celem wykazania absurdalności tego zarzutu, wystarczy jedynie wskazać na fakt, że Joanna jest najemcą dwóch mieszkań, czego już nie uznała za stosowne ujawnić w swojej publikacji.

Na koniec wyjaśnił, że istnieje wiele okoliczności, które miażdżą jego byłą partnerkę, ale nie zamierza prać publicznie brudów i jest to jego jedyne oświadczenie w niniejszej sprawie.

Poniżej możecie przeczytać cały wpis Liroya.

Liroy - oświadczenie - fot. Instagram @liroy_marzec
Liroy – oświadczenie – fot. Instagram @liroy_marzec
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Madonna - fot. screenshot YouTube @Blondebenji

Madonna udzieliła szczerego wywiadu, w którym opowiedziała o macierzyństwie. „Dorastanie z taką matką jak ja, to WYZWANIE”

Małgorzata Rozenek ma za sobą nieprzespaną noc. Opowiedziała o dramacie w jej sypialni. „Bałam się”